Gyvenimas

2020.03.20 14:20

Dar ką tik įspūdingą kelionių maršrutą braižęs lietuvis papuolė į koronaviruso spąstus: žinių laukia Sakartvele

Žygintas Abromaitis, LRT.lt 2020.03.20 14:20

Sakartvele bet kurią akimirką gali būti paskelbtas karantinas. Pranešama, kad šalyje fiksuojama apie puššimtį užsikrėtusiųjų koronavirusu. Gyventojai viliasi – situacija dramatiškai nepablogės.

Keliautojas Gabrielius Baranauskas sausį žemėlapyje buvo nubraižęs įspūdingą maršrutą: Sakartvelas, Turkija, Iranas, Pakistanas. Iš pradžių žadėjęs Sakartvele praleisti savaitę, Baranauskas nusprendė dar pakeliauti ir apžiūrėti šalį. Šiandien jau – du mėnesiai – kaip jis užstrigęs tarp Azijos ir Europos.

„Turiu pakankamai gerą vietą apsistoti: esu hostelyje, yra ką veikti, yra daugiau kitų žmonių keliautojų, kurie čia irgi strigę – tad nėra blogai čia strigti. Turiu galimybę dirbti nuotoliniu būdu, tai nėra skirtumo čia dirbčiau ar Lietuvoje. Čia – netgi pigiau“, – sako G. Baranauskas.

Žinios. PSO: koronavirusas – „žmonijos priešas“

Gabrielius Baranauskas pasakoja iš pradžių nejautęs nerimo, nors pranešimų iš viso pasaulio dėl įsibėgėjančio koronaviruso tik daugėjo. Vieną akimirką esą suprato – situacija rimta ir kurį laiką teks likti Sakartvele.

„Staiga viskas „sprogo“ atrodo. Bet galvoju, čia viskas bus gerai. Žmonės pakankamai protingai elgiasi daugumoje vietų“, – pasakoja keliautojas.

Tbilisio gatvėse gyvenimo vis mažiau ir mažiau. Duris užveria barai, restoranai, muziejai. Gyventojai pamažu ima nujausti artėjantį karantiną. Sostinės savivaldybė pradėjo dezinfekuoti viešąjį transportą. Tbilisio Meras Kakha Kaladze ėmėsi iniciatyvos pasirūpinti socialiai pažeidžiamais vaikais.

Nuo kovo 19 d. jiems teikiamas maitinimas. Sakartvelo žiniasklaida praneša ir apie prekybos centrų apgultį. Kaip ir Lietuvoje, gyventojai šluoja lentynas ir bando sukaupti kuo daugiau maisto atsargų. Sakartvelo Vyriausybėje jau kilo diskusijos, ar nevertėtų kai kurioms prekėms pritaikyti kvotas.

„Žmonės pakankamai ramiai reaguoja, man atrodo, bent kiek aš matau. Gyvenimas tęsiasi, bet vis tiek viskas uždaryta, muziejai uždaryti, restoranai irgi, man regis rekomenduojama jiems tiekti maistą išsinešimui, parduotuvės dar veikia, barai užsidaro, klubai, koncertai, renginiai visi jau kurį laiką tiesiog atšaukti“, – pasakoja Gabrielius Baranauskas.

Sakartvelo nacionalinis bankas siekdamas užkirsti kelią virusui plisti porą savaičių ketina specialiose saugyklose laikyti iš apyvartos išimtus larių banknotus. Gyventojai raginami mokėjimus atlikti internetu arba kortelėmis. Valdžia jau užvėrė sienas ir svetimšalių nebeįsileidžia. Tbilisyje pasirinkęs likti Gabrielius Baranauskas viliasi, kad per artimiausius mėnesius situacija ims taisytis. Neatsisako minčių toliau tęsti kelionės.

„Apie vasarą gal jau atsidarys sienos aplink, bent tikiuosi. Tai aš galvoju taip, tada toliau keliausiu“, – viliasi keliautojas.

Lietuvoje įsigaliojo karantinas – 7 trumpi patarimai, padedantys išvengti koronaviruso plitimo