Naujienų srautas

Gyvenimas2020.03.18 11:28

Lietuva seka italų pavyzdžiu: Vilniuje aidėjo plojimai medikams, gerą nuotaiką skleidė „The Roop“ daina

Viktorija Lideikytė, LRT.lt 2020.03.18 11:28

Pirmadienį Lietuvoje paskelbus karantiną, gatvės pastebimai ištuštėjo, tačiau žmonės raginami nepanikuoti ir telktis. Savaitės pradžioje buvo paskelbta akcija, kviečianti plojimais padėkoti medikams. Nors kol kas aplodismentai aidi kukliai, Vilniaus Fabijoniškių mikrorajono gyventojai įrodė, kad garsiai dėkoti moka ir lietuviai.

Sumanymas suvienyti kaimynus kilo Fabijoniškėse gyvenančiam renginių vedėjui ir organizatoriui Simonui Indrašiui. Iš anksto atsiklausęs kaimynų leidimo, jis kas vakarą pasižadėjo surengti 10–15 minučių trukmės vakarėlį su muzika ir plojimais, skirtais medikams.

„Pamaniau, kodėl gi nepabandžius šiek tiek palinksminti tautą. Pamačiau, kad panašios akcijos, kai plojama medikams, vyksta visame pasaulyje“, – portalui LRT.lt sako S. Indrašius.

Ir nors atsirado komentatorių, šią iniciatyvą vadinančių kopija, renginių vedėjas į tokias kalbas dėmesio nekreipia – kada vienytis ir švęsti gyvenimą, jei ne dabar, sako jis.

Vakar Fabijoniškėse vykusi iniciatyva jau spėjo apskrieti socialinius tinklus, S. Indrašiaus kaimynai ir gretimų daugiabučių gyventojai noriai dalijasi įrašu ir džiaugiasi sumanymu. Įrašą, kuriame, skambant eurovizinei „The Roop“ dainai „On Fire“, balkonuose ploja ir mojuoja žmonės, peržiūrėjo jau virš 100 tūkst. feisbuko vartotojų.

„Kiek žinau, žmonės labai laukia ir šio vakaro. Kiekvieną vakarą nuo 18.50 val. pirmoji gros Vytauto Kernagio daina „Šaukiu aš tautą“, 19 val. aidės plojimai medikams, o po jų skambės kokia nors linksma daina“, – apie karantino vakarų programą LRT.lt pasakoja iniciatyvos sumanytojas.

Kiekvieną vakarą nuo 18.50 val. S. Indrašius Fabijoniškėse surengtą programą tiesiogiai transliuos ir savo asmeninėje feisbuko paskyroje, todėl pasikrauti geros nuotaikos galės visi norintieji.

LRT.lt primena, jog kiekvieną vakarą nuo 19 val. Lietuvos gyventojai kviečiami išeiti į balkonus ir 1 minutę ploti, taip išreiškiant padėką visiems, kurie šiuo metu sunkiai dirba.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi