Gyvenimas

2020.03.18 10:26

Gyventojai vienijasi: vieni skuba į pagalbą kaimynams, kiti – medikams

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.03.18 10:26

Lietuvoje įsigaliojus karantinui visi raginami be reikalo neiti iš namų ir vengti masinio susibūrimo vietų. Daugiabučiuose plinta skelbimai su pasiūlymais pagelbėti kaimynams, o keli restoranai ir kavinės nuo vakar neatlygintinai tiekia maistą medikams, dirbantiems ligoninėse. Restoranų atstovai sako sulaukiantys ne tik medikų padėkų, bet ir visuomenės siūlymų prisidėti.

Skelbimai pradėti kabinti Vilniaus daugiabučiuose. Gyventojai siūlo pagalbą vyresnio amžiaus žmonėms, tėvams, auginantiems mažamečius ar neįgaliems kaimynams.

„Pas mus laiptinėje turbūt 90 procentų gyvena vyresnio amžiaus žmonių. Tai dėl to norėjosi kažkaip prisidėti. Žinau iš patirties ir susitikimų laiptinėse, kad reikia pagalbos ir ne tik karantino metu žmonėms. Dar tik antra diena, tik sekmadienį iškabinti dalykai, tai dar turbūt reikės laiko, kad susiprastų. Dar niekas neišėjo iš namų“, – sako vilnietis Lukas Palubinskas.

Žinios. Lenkijos valdžia davė leidimą lietuviams naudotis Varšuvos oro uostu

Gydymo įstaigose plušantys medikai sulaukė verslo pagalbos – restoranai „Jurgis ir Drakonas“ bei „Brooklyn Brothers“ nuo vakar neatlygintinai tiekia maisto Santaros klinikų Infekcinių ligų centro medikams, Vaikų priėmimo ir skubios pagalbos skyriui, Kauno klinikų darbuotojams.

„Visiems dabar yra sudėtingas metas, verslui lygiai taip pat, bet supratom, kad galim prisidėti prie gerumo ir padėti daktarams, kurie padeda mums. Pamatėm, kad galim pasidalyti tuo, ką mes turime. Sukoordinavom, tikrai nebuvo lengva juos pasiekti, nes jie dabar turi kur kas svarbesnę misiją. O reakcijos labai geros, didelės dėkingumo bangos vakar sulaukėme. Sulaukėm vakar moters, kuri netoli kepa šakočius ir sako, kad gali perduoti per mus, taip pat duonos nori perduoti. Kiti prašo kontaktų, nes nori patys atvežti“, – sako Restorano „Jurgis ir Drakonas“ vykdomoji direktorė Giedrė Eiliakas.

Nuo rytojaus prie jų žada jungtis ir dar kelios maitinimo įstaigos Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir kituose Lietuvos miestuose.

Išsamiau – Audros Avižiūtės reportaže:

Žinios. Lenkijos valdžia davė leidimą lietuviams naudotis Varšuvos oro uostu
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.