Gyvenimas

2020.03.17 16:31

SAM: vaikai lauke turėtų nežaisti kontaktinių žaidimų

BNS, LRT.lt2020.03.17 16:31

Karantino laikotarpiu einant į lauką turėtų būti laikomasi saugių atstumų, o tiems, kurie yra grįžę iš užsienio ir save izoliavę – tik ten, kur saugu aplinkiniams, pavyzdžiui, asmeninėse valdose, antradienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Tėvai raginami užtikrinti, kad vaikai nežaistų kontaktinių žaidimų, išlaikytų saugų atstumą vienas nuo kito.

„Pažintinių takų, parkų, apgultis yra nepageidaujamas reiškinys karantino metu. Žmonių susibūrimai draudžiami tiek viduje, tiek lauke“, – teigia ministerija.

Pasak ministerijos, iš užsienio grįžusiems ir saviizoliacijoje 14 dienų turintiems būti asmenims eiti į lauką, jei tai gali sukelti pavojų kitiems asmenims, negalima.

„Išeiti į lauką galima tik tuo atveju, jeigu asmuo tikrai gali užtikrinti, kad jo buvimas lauke niekam nesukels pasekmių, pavyzdžiui, buvimas savo balkone, terasoje, nuosavame kieme, kuriame nesutiks kitų žmonių“, – teigiama ministerijos pranešime.

Tiems, kuriems netaikomi izoliavimosi reikalavimai ir kurie vengia socialinių kontaktų, kad nesukeltų pavojaus savo sveikatai, patariama buvimui lauke rinktis tokias vietas, kuriose yra sąlygos išlaikyti saugų apie dviejų metrų atstumą: nuosavas kiemas, sodas, miškas, parkas.

Tokių pačių sąlygų turėtų laikytis ir tėvai su vaikais, taip pat naminių gyvūnų turintys gyventojai. Jie savo pasivaikščiojimams ir žaidimams turėtų rinktis tokias vietas, kuriose būtų galima išlaikyti dviejų metrų atstumą nuo žmonių.

Lietuvoje įsigaliojo karantinas – 7 trumpi patarimai, padedantys išvengti koronaviruso plitimo

Pasak ministerijos, pamačius žaidimų aikštelę ar smėlio dėžę, kurioje jau žaidžia viena šeima su vaikais, reikėtų pasivaikščioti ir paieškoti kitos aikštelės. Vaikai taip pat neturėtų žaisti kontaktinių žaidimų, išlaikyti saugų atstumą vienas nuo kito.

Sportuoti lauke galima tik tokiu atveju, jei žmogui netaikoma 14 dienų izoliacija. Sportuojant taip pat būtina laikytis visų sveikatos saugumo rekomendacijų, vengti masinių susibūrimo vietų, socialinių kontaktų.

SAM primena, kad visos šios priemonės būtinos norint apsaugoti tiek save, tiek savo artimuosius, tiek pažeidžiamiausius visuomenės narius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.