Gyvenimas

2020.03.17 13:17

Prieš ir po: kaip atnaujinti vaiko kambarį

LRT.lt2020.03.17 13:17

Žaislai lentynose, konstruktoriai spintelėse, dėlionės stalčiuose, ant spintos, palangės ir po lova. Spalvota šešerių metų Idos kolekcija kaupėsi ant visų kambario baldų ir netgi po jais. Iššūkis – ne tik sugalvoti, kur viską sutalpinti, kad kambarys atrodytų tvarkingai, bet ir kaip jį pritaikyti būsimos pirmokės poreikiams, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Šešerių Ida netrukus pradės eiti į paruošiamąją klasę. Tačiau ne visi jos turimi baldai tinka mokyklinio amžiaus vaikui. Kambaryje nėra rašomojo stalo, o vaikiškoje spintoje ir nedidelėse lentynose jau dabar trūksta vietos žaislams ir drabužiams. Ką bekalbėti apie būsimus sąsiuvinius ir vadovėlius.

Interjero klaida – daug ryškių spalvų

Šiame kambaryje specialistė pastebėjo vieną interjero klaidą: dėl žaislų gausos, skirtingų atspalvių tekstilės ir baldų mergaitės kambaryje buvo per daug spalvų, o tai kuria netvarkos įspūdį.

„Įrengiant vaikų kambarį, reikia nepamiršti, kad jame bus daug smulkių žaislų. Sprendimo variantai yra keli. Vienas iš jų – baldus ir interjero aksesuarus rinktis ryškesnius, tačiau tuomet žaislus paslėpti dėžėse, spintose ir spintelėse. Kitu atveju, kai daiktų daug ir juos norisi eksponuoti, vertėtų rinktis pastelines, prislopintas sienų, baldų ir kilimų spalvas – taip net žaislų margumynas atrodys gerai“, – sako „Ikea“ dizainerė B. Beniušė.

Dėl daugybės mažosios Idos turimų žaislų ir LEGO konstruktorių interjero dizainerė pasirinko pastarąjį variantą ir kambario interjerui parinko neutralesnius baltos, pilkos, medžio rašto atspalvius. Vaikiško žaismingumo įnešė mergaitės taip mėgstamos geltonos spalvos detalės: rėmeliai piešiniams, naujas stalinis šviestuvas, užuolaidos ir patalynės užvalkalai. Šalia pilkos sienos baltose lentynose „įrėminti“ konstruktoriai akis džiugina it mažame, privačiame muziejuje.

Nebūtina atnaujinti visų baldų

Būsimos pirmokės kambariui jau reikėjo pokyčių, nes jis nebespėjo augti kartu su ja. Vis tik interjero specialistė ragina nesibaiminti, atėjus pokyčių metui. Ji pademonstravo, kad pritaikyti kambarį augančiam vaikui galima be didelių išlaidų. „Nebūtina keisti visų baldų. Kartais užtenka atnaujinti ar perplanuoti esamus baldus. Vos pakeitus jų spalvą, kambarys atrodo naujai“, – sako B. Beniušė.

Medinę Idos lovą ir daiktų laikymo derinį specialistė prie naujo kambario interjero priderino perdažydama baltai. Tačiau kadaise pirkta spinta mergaitei jau buvo per maža. Tad specialistė ją praplėtė pristatydama naujų, tos pačios serijos rėmų. Spintos vidų padarė patogesnį pridėdama papildomų lentynų, stalčių, skersinių drabužiams kabinti. Ta pati spinta pasikeitė neatpažįstamai, vos pakeitus buvusias dureles į neutralesnės spalvos.

Senosios spintos durelės taip pat pasitarnavo – paklausęs interjero dizainerės patarimo, mažosios Idos tėtis iš jų sukonstravo staliuką ant ratų. „Šis stalas puikiai išsprendė klausimą, kur patogiai žaisti su LEGO konstruktoriais. Dabar Ida gali susikurti visą LEGO miestą ir jai nereikia kas vakarą susitvarkyti viso kambario: pakanka stalą ant ratukų tiesiog pastumti po lova“, – sako B. Beniušė.

Nors planuodama naują mergaitės kambarį interjero dizainerė stengėsi palikti kuo daugiau jame buvusių geros kokybės baldų, vaikišką staliuką su kėdutėmis pakeisti į mokinukei tinkamą jau senokai buvo laikas. Kad kambario nereikėtų atnaujinti kas kelerius metus, specialistė parinko kartu su vaiku augančius baldus: reguliuojamo aukščio rašomąjį stalą ir kėdutę.

Kiekvienas daiktas rado savo vietą

Iki pokyčių mažylės kambaryje akivaizdžiai trūko vietos daiktams ir žaislams. Ji neturėjo, kur laikyti knygeles ar stalo žaidimus. Tačiau dizainerė tai išsprendė ne tik praplėsdama buvusią spintą, bet ir pasitelkdama kelias gudrybes tvarkai palaikyti. Svarbiausia jų – kuo daugiau dėžučių, stalčiukų ir lentynėlių.

„Atvirai laikomi daiktai, ypač jeigu jie smulkūs, įvairių formų ir spalvų, atrodo netvarkingai. Paslėpti juos galima dėžėse. Tai leidžia lengvai daiktus rūšiuoti, surasti ir jais naudotis. Pavyzdžiui, parinktoms lentynoms idealiai tinka kelis eurus kainuojančios medžiaginės dėžės – jų yra įvairių spalvų, tad lengva derinti prie interjero“, – sako specialistė.

Chaosą spintose interjero dizainerė suvaldė dalį Idos drabužių sudėdama į stalčius ir keletą eurų kainuojančias dėžutes. Kai viskas pasiekiama ir patogiai sudėta – mergaitė gali tvarkytis savarankiškai. Laikant lankstomus drabužius dėžutėse, lengva rasti ir išsirinkti norimus iš visos gausos. Na, o sulakstytus čia juos reikėtų laikyti vertikaliai – taip jie užima mažiau vietos, lengviau rasti norimą daiktą, o ir vieną išsiėmus tvarka spintoje nenueina perniek.

Ilgas sukneles ir kitus drabužius, kurių nesinori lankstyti, B. Beniušė pataria kabinti pagal spalvą – nuoseklus spalvų perėjimas sukurs tvarkos įspūdį, o rasti norimą drabužių derinį bus paprasčiau. „Svarbiausia, kad kiekvienas daiktas turėtų savo vietą. Kai vaikas žino, kur kieno vieta – tvarkymasis tampa malonia, savarankiškumą ugdančia rutina“, – šypsosi interjero dizainerė.