Gyvenimas

2020.03.17 11:59

„Louis Vuitton“ savininkai gamins rankų dezinfekantą ir nemokamai tieks sveikatos priežiūros įstaigoms

LRT.lt2020.03.17 11:59

Prekės ženklo „Louis Vuitton“ savininkė bendrovė LVMH išnaudos parfumerijos gamybos linijas rankų dezinfekanto gamybai, taip siekdama apsaugoti žmones koronaviruso protrūkio akivaizdoje, informuoja BBC.

Prabangos prekių gamintoja tvirtina siekianti sumažinti visoje Prancūzijoje juntamą kovai su virusu reikalingų produktų trūkumą.

„Šie geliai bus nemokamai tiekiami sveikatos priežiūros įstaigoms,“ – sekmadienį pranešė LVMH.

Pandemijai plintant, Prancūzijoje nuo šios infekcijos jau mirė 120 žmonių.

„Nuo pirmadienio LVMH išnaudos aromatų ir kitų kosmetikos priemonių gamybos linijas dideliam kiekiui hidroalkoholinio gelio pagaminti,“ – teigiama LVMH pranešime.

Šiose gamyklose paprastai gaminama parfumerija ir makiažo priemonės įvairiems prabangos prekės ženklams, kaip antai „Christian Dior“ ir „Givenchy“.

Prancūzų įmonių konglomeratui taip pat priklauso tokios visiems gerai žinomos bendrovės kaip šampano gamintojai „Moet & Chandon“, laikrodžių gamintojai „Tag Heuer“ ir juvelyrai „Bulgari“.

„LVMH pasiruošę laikytis šio įsipareigojimo Prancūzijos sveikatos priežiūros įstaigoms tiek, kiek bus reikalinga,“ – teigia bendrovės atstovai.

Kovodama su infekcijos, kuria visame pasaulyje užsikrėtė jau 165 tūkst. žmonių ir kuri pareikalavo 6 tūkst. žmonių gyvybių, plitimu, Prancūzija uždarė restoranus, kavines ir ne pirmo būtinumo prekių parduotuves.

Įvairių šalių vyriausybės ragina gamintojus padėti apsirūpinti produktais, kurių viruso protrūkio metu nuolat trūksta.

Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas ruošiasi prašyti šalies inžinierinių bendrovių pradėti nacionalinei sveikatos priežiūros tarnybai (NHS) reikalingų ventiliatorių gamybą.

Kinijoje koronaviruso protrūkio piko metu „Apple“ telefonus „iPhone“ gaminanti elektronikos gigantė „Foxconn“ buvo pakeitusi dalies savo valdomų fabrikų profilį ir gamino chirurgines kaukes.