Naujienų srautas

Gyvenimas2020.03.16 09:46

Minima žaviųjų bambukų mėgėjų pandų diena

Kovo 16 dieną minima ypatingų gyvūnų – pandų diena. Pagrindinis jų maistas – bambukai. Kad pasisotintų, jų per parą suėdą apie 15 kilogramų.

Žodis „panda“ kilęs iš nepalietiško Raudonosios pandos pavadinimo, reiškiančio „bambukų valgytoją“. Pandos yra žolėdės, minta daugiausia bambukais, racioną paįvairina vaisiais ir vabzdžiais.

Labas rytas, Lietuva I d. Pandų diena: per dieną šis žinduolis suvalgo iki 15 kilogramų bambukų ūglių ir lapų

Šių gyvūnų protėviai buvo plėšrūnai, tai jų virškinimo sistema nėra optimaliai pritaikyta tokiam maistui kaip bambukas. Panda gali įsisavinti tik 17 proc. bambuko maistinių medžiagų. Todėl jai reikia kasdien suėsti didelius bambukų kiekius: apie 15 kg bambukų ūglių ir lapų. Dažnai tai trunka 16 valandų per dieną.

Skiriamos dvi šių gyvūnų rūšys: Didžioji panda ir Raudonoji panda.

Jos vaikšto žeme, tačiau taip pat moka ir gerai laipioti, ir plaukti. Nakčia gyvūnai aktyvūs, o dieną miega šakose arba olose.

Nuo 1939 metų pandos Kinijoje saugomos įstatymų. Gyvūnams gresia išnykimas – žmogaus veikla ir žemdirbystė naikina bambukų miškus, be to pandos pasyviai dauginasi. Manoma, kad laisvėje didžiųjų pandų gyvena kiek daugiau nei pusantro tūkstančio, o Kinijos ir kitų šalių zoologijos soduose – apie 250.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi