Gyvenimas

2020.03.15 19:25

Lietuviai koronaviruso apimtose šalyse siunčia žinią į tėvynę: pakentėkite užsidarę, tai įmanoma, ir viskas bus gerai

Aida Murauskaitė, LRT.lt2020.03.15 19:25

Atskirti, bet neišskirti. Tokią žinią tautiečiams Lietuvoje siunčia Kinijoje ir Italijoje įsikūrę lietuviai. Jie ragina griežtai laikytis karantino nurodymų ir, remdamiesi savo patirtimi, tikina, kad tai nėra taip sunku, kaip galėtų pasirodyti.

„Mes taip jau gyvename, tai tikrai įmanoma. Nelaukite piko. Pradėkite dabar. Ne kariauti prašo, tik pabūti namie. Kad medikams kariauti būtų lengviau“, – iš Italijos rašo ten gyvenanti lietuvė.

Italijoje gimė ir padrąsinamoji vilties piešinių „Viskas bus gerai“ iniciatyva – kviečiama piešti spalvotas vaivorykštes.

Taip pat skaitykite

Ambasadorė ragina laikytis taisyklių

„Į Pekiną jau beldžiasi pavasaris. Šiandien čia saulėta diena ir 16 laipsnių šilumos. Kitą savaitę sinoptikai žada virš 20.

Svarbiausia, kad ligoninėse liko tik 101 sergantis COVID-19 ir stebimi. Tiesa, 824 000 asmenys Pekine yra 14 dienų karantine, bet taip yra todėl, kad bijomasi atvežtinių atvejų.

Griežtas karantinas Pekiną apsaugojo, laikykitės taisyklių ir jūs, pakentėkite užsidarę, ir viskas bus gerai“, – drąsinamuosius žodžius Lietuvai tarė ambasadorė Kinijoje Ina Marčiulionytė.

Virusas nežiūri sienų

Savo patarimais ir patyrimais, pastaruoju metu gyvenant uždarai, feisbuke pasidalijo ir Italijoje įsikūrusi žurnalistė Neringa Budrytė.

„Izoliuoti Italijoje mes jau beveik savaitę. Neišgyvenkit, tikrai įmanoma. Nelengva, bet įmanoma.

Kruopų nepirkit – maisto parduotuvės veikia. Be to, gerai peržiūrėję visas spinteles, tikrai kažką rasite. Puikus metas ištuštinti sankaupas.

Parduotuvėse stovėkite ne šonais trindamiesi, o per saugų bent metro, o geriau dviejų atstumą. Prekybininkams būtų pats laikas pagalvoti apie srautų reguliavimą.

Taip pat skaitykite

Tuos, kurie patys nesupranta, paprotinkit! Tikėti vien žmonių sąmoningumu naivu ir per daug rizikinga.

Į Italiją atvykęs kinų medikų ekspertų desantas sako, kad padarytas puikus darbas, bet žmonių gatvėse dar per daug“, – ragino Italijos lietuvė.

Ji pabrėžė, kad virusas nežiūri nei sienų, nei pavardžių. Italijoje juo užsikrėtė ir sportininkai, ir žurnalistai, net sveikatos apsaugos viceministras.

„Pacientų su komplikacijomis amžius jaunėja! Nelaukite piko. Pradėkite dabar. Ne kariauti prašo, tik pabūti namie. Kad medikams kariauti būtų lengviau.

Klausykite jų patarimų ir mokykitės iš kitų klaidų“, – ragino N. Budrytė.

Lietuvoje įsigaliojo karantinas – 7 trumpi patarimai, padedantys išvengti koronaviruso plitimo

Ragina piešti vaivorykštes

Italijos lietuvių bendruomenė pakvietė visas pasaulio lietuvių šeimas prisidėti prie Italijoje prasidėjusios vilties piešinių akcijos. Kviečiama piešti spalvotas vaivorykštes su užrašu „VISKAS BUS GERAI“ lietuviškai ir tos valstybės, kurioje gyvenate kalba.

Akcijos piešinio autoriai – sesuo ir brolis 7 metų Elena ir 5 metų Francesco Paolo Di Meglio.

„Virusas jau įrodė, kad nepaiso nei sienų, nei tautybės. Griežtos ir neišvengiamos prevencijos priemonės apribojo judėjimą visame pasaulyje. Tačiau jis negali mūsų išskirti! Būkime vieningi ir atsakingi. Viskas bus gerai, kad ir kur šiuo metu esame!“, – ragina Italijos lietuviai.

Piešinių ir jų autorių nuotraukas (arba tik piešinius nenorintiems viešinti vaikų nuotraukų) reikėtų siųsti adresu draugystestiltas2020@gmail.com nurodžius šalį, miestą ir autoriaus vardą bei amžių. Nuotraukos bus publikuojamos čia.