Gyvenimas

2020.03.13 14:05

Keliautojos įspūdžiai iš Vanuatu – palmės, ugnikalniai ir vietinių ritualai

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2020.03.13 14:05

„Atrodo, kad užtenka ananaso, paplūdimio ir kamuolio. Daugiau nieko ir nereikia, tad grįžusi į Lietuvą stengiuosi pažaboti savo vartotojiškumą“, – sako keliautoja Silvija Nemaniūtė, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ pasidalijusi savo įspūdžiais iš Vanuatu respublikos.

„Jei neklystu, Vanuatu yra labiausiai nuo Lietuvos nutolęs žemės kampelis. Sakyčiau, kad tai dar neatrastas rojau kraštas, mažai paveiktas turizmo. Sostinėje yra bankų, parduotuvių, viešbučių, tačiau išvažiavus toliau – palmės, ugnikalniai... Visai kitas pasaulis“, – pasakoja S. Nemaniūtė.

Vanuatu dar išlikusios salose gyvenančios gentys, kurių gyvenimas iš šono atrodo labai egzotiškai. Jų gyventojai mielai į svečius priima keliautojus, nes, kaip pastebi S. Nemaniūtė, jie yra be galo draugiški. Vanuatu gyvena mažiau nei 300 tūkst žmonių – maždaug tiek, kiek Kaune.

Egzotinėje gamtoje galima grožėtis palmėmis, filmų kadrus primenančiais vaizdais, lava spjaudančiais ugnikalniais. „Europoje prie ugnikalnio taip arti neprieitum. Vanuatu yra tam tikros patikros, tačiau nebijantys rizikuoti prieina arčiau, žiūri į degančią lavą. Tai nenusakomas potyris. Yra žmonių, kurie kasmet važiuoja į salas tam, kad pamatytų vulkanus, gautų gūsį adrenalino. Manau, kad po kelių metų taip laisvai prie ugnikalnio neprieisi“, – sako keliautoja iš Lietuvos.

Anot jos, finansiniu atžvilgiu tai viena skurdžiausių šalių, tačiau jos turtai nematerialūs. „Iš Vanuatu labai daug gavau ir labai noriu ten sugrįžti. Be to, remiantis laimės indeksu, būtent Vanuatu buvo paskelbta laimingiausia šalimi.

Ten pabuvusi ir aš supratau, kad man reikia mažiau. Sugrįžusi į Lietuvą stengiuosi pažaboti savo vartotojiškumą, nes kai buvau ten atrodė, kad man užtenka ananaso, paplūdimio ir bėgioti su kamuoliu. Mažai žmonėms reikia, o vietiniai mažai ir turi, tačiau yra labai laimingi. Jie visi šypsosi užkrečiančia šypsena ir daug šoka“, – pasakoja dvejus metus Vanuatu pragyvenusi Silvija.

Visas pokalbis – laidos įraše.

Labas rytas, Lietuva I d. Dveji metai tolimiausiame nuo Lietuvos kampelyje: džiunglės, ugnikalniai bei neįprasti vietinių ritualai
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.