Gyvenimas

2020.03.13 17:04

Marius Čepulis. Kaip nieko nedarant tapti laimingam ir turtingam

Marius Čepulis, gamtos fotografas2020.03.13 17:04

Bevartanti velniop medžius ir raunanti stogus Laura, pandemija, penktadienis, supermuperduper pilnatis ir dar trylikta – vargiai ar kada bepasikartosiantis koktelis. Pirmi du, nors nemalonūs ir pavojingi, bet bent jau realūs dalykai. Kiti prietarai, kad penktadienį tryliktą per pilnatį atsitinka blogiausi dalykai žmogus išmislai, kad tik nuobodu nebūtų.

O kaip kitaip išgyventų visi horoskopų rašytojai, būrėjai, užkalbėtojai bei astrologai. Taigi ta proga apie tai, kokių prietarų liaudis prisigalvoja apie įvairiausius gyvius.

Pradėkim nuo vorų. Nors didžioji dauguma žmonių vorų prisibijo, bet beveik visuose prietaruose pamatyti vorą reiškia laimę ir turtus. Negana to reiktų stengtis rasti kuo didesnį vorą, nes kuo didesnis, tuo daugiau pinigų neša. Va jums ir uždarbis, kol karantine sėdim – surandat didelį vorą ir babkės iš dangaus krenta, tik santykio nežinau, kiek už vieną gramą eurų duoda.

Čia pasisekė Tailando lūšnynų gyventojams, ten tūlikuose galima aptikti didžiausius, net 30 cm apimties (su visomis kojomis) voriukus. Tiesa, jei rasit vorą kibire, tai eurų nematysit (todėl kibirus reiktų iš namų išmesti, nes ir taip bus nelaimė jei moterį su tuščiu kibiru sutiksit).

Norint, kad pinigų būtų labai daug, reikia, kad vorai duris voratinkliais apipintų (dabar, namuose sėdint, puiki proga vorus gaudyti ir tarpduryje apgyvendinti).

Dar mažai pinigų? Pabandykite voratinklyje įskaityti savo vardo raidę, jei pavyks – pinigai kambarin netilps. Prietarui, kad vorai neša laimę, o jį užmušus ateis nelaimė, visiškai pritariu.

Daugiausia žmonių gyvybių pasaulyje nusineša vabzdžiai, pernešantys įvairius ligų sukėlėjus (pirmuonis, bakterijas, virusus). O vorai yra vieni pagrindinių vabzdžių medžiotojų. Tad jei pas jus namie vorai gyvena, jie ten ne šiaip sau kampuose tūno. Vadinasi, jūsų namai pilni visokių gyvių, kuriais vorai minta (musių, kandžių, vabalų, kitų vorų, tarakonų ir t.t.).

Vorai saugo jus nuo vabzdžių, todėl ir laimę neša. Manoma, kad jei voras nuo lubų jums ant galvos nusileidžia (žinau, kad didžioji dauguma dabar nevalingai į viršų pažiūrėjot), bus ypač didelė laimė.

Žinoma, jei tik panikoje visko aplink neišdaužysit ir patys nesusižalosit. O jei voras nusileis prieš nosį, bus nelaimė (tad stenkitės, kad nusileistų ant galvos). Na ir jei norit, kad išsipildytų jūsų norai, nereikia naktį meteorų ieškot, užtenka voriuką ant palangės pamatyti.

Musės dažniausiai nieko gero nežada, bet jei randat musę savo gėrime ar sriuboje – geras ženklas. Todėl jei kavinėje ar restorane jums padavėjas atneš patiekalą ar gėrimą su muse, palikit jam daugiau arbatpinigių. Dar sako, kad musės lenda į akis prieš lietų.

Taip, dauguma musių yra aktyvesnės, krentant slėgiui. Dažniausiai vasarą, prieš lietų būna karšta ir jūs prakaituodami jas labiau viliojat, bet į akis lenda dažniausiai mašalai, o jie aktyviausi ryte, vakare ar nukritus slėgiui (prieš audras ir lietų).

Drugeliai yra gėrio ženklas. Bet jei daug drugelių pamatot, turit būtinai juos perskaičiuoti, nes tik nelyginis jų skaičius neša didžiulę sėkmę. Taigi, kai atidarysit savo podėlius, suskaičiuokit kandis, jei netyčia gausis lyginis skaičius, visada vieną kandį galima niekam nematant utilizuoti. Bet, jei drugelis įskrenda į jūsų namus, ateis didelė ir baisi nelaimė. Norint sušvelninti nelaimės pasekmes, reiktų įsileisti tik nelyginį skaičių drugelių.

Skruzdės, kaip ir vorai, yra laimės simbolis. Realiai jūs dabar pat turėtumėt lėkti laukan ir neštis skruzdėlynus namo, nes skruzdės neša ne tik laimę, bet ir pinigus. Tik, skirtingai nuo vorų, pinigų kiekis priklausys ne nuo dydžio, o nuo skruzdėlių skaičiaus. Taigi pamirškite visus skruzdžių nuodus. Nenuodysit skruzdėlių – sutaupysit pinigų ant nuodų, va jums ir realūs pinigai.

Iš kur šis prietaras? Šiltuose kraštuose skruzdės, kaip ir vorai, namuose užsiima dezinfekcija ir suryja krūvas vabzdžių. Taip pat jau pavasarį galit sužinoti, kokie bus jūsų metai. Jei pirma pamatot skruzdę, būsit darbštus, jei pirma pamatot varlę – būsit tingus, žalias ir daug kvarksit (dabar galvoju, ką pirmą kasmet pamato žalieji valstiečiai).

Boružėlė septyntaškė neša neabejotiną laimę ir meilę. Nesiseka meilėje? Ne tinderyje browsinkit, o paimkit boružėlę ant piršto. Jei nuskris, kol suskaičiuosit iki 22, jums meilė garantuota.

Jei namuose girdit kažką tiksint, nors neturit jokio laikrodžio, greičiausiai kokiuose senuose mediniuose balduose gyvena vabalas skaptukas. Būtent jis skleidžia šį garsą ir būtent jis skaičiuoja, kiek jums liko gyvent. Tai dabar turit dvi išeitis – arba metat tą baldą lauk, arba skaičiuojat ir tikitės, kad sutiksės daugiau nei kokį 70 kartų.

Na ir aktualiausias prietaras – stenkitės, kad ant ligonio nebyrėtų tarakonai, nes tada jis dar ilgai nesveiks.

Tiek šiam kartui. Saugokit save ir savo artimuosius ir vaikščiodami lauke bandykit palįsti po paukščiais – būti jų apdergtam yra didesnė sėkmė, nei laimėti loterijoj, bet apie tai kitam kartui.

Draudžiama publikuoti šį komentarą bet kurioje žiniasklaidos priemonėje, išskyrus LRT.lt, be raštiško autoriaus sutikimo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt