Gyvenimas

2020.03.12 17:40

Rokiškio bažnyčioje – Jono Pauliaus II-ojo skulptūra iš smėlio: pastatyti pavyko tik iš antro karto

LRT TELEVIZIJOS naujienų tarnyba, LRT.lt2020.03.12 17:40

Minint Popiežiaus Jono Pauliaus II-ojo šimtąsias gimimo metines, Rokiškio Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčioje pastatyta Šventojo Tėvo skulptūra iš smėlio. 1993 m. viešėdamas Lietuvoje popiežius lankėsi ir Rokiškio bažnyčioje. Pirmasis į mūsų šalį atvykusio Šventojo Tėvo vizitas neseniai tuomet nepriklausomybę atkūrusiai Lietuvai buvo svarbus tiek politiškai, tiek dvasiškai.

Jono Pauliaus II-ojo skulptūrą iš smėlio Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčioje sukūrė skulptorius Albertas Danilevičius, pernai čia iš smėlio kūręs prakartėlę. Vis dėlto dekano Eimanto Noviko teigimu, pirmieji bandymai buvo nesėkmingi, nes smėlis menui – itin nepalanki medžiaga.

Žinios. Rokiškio bažnyčioje – šimtosioms popiežiaus Jono Pauliaus II gimimo metinėms skirta skulptūra iš smėlio

„Pastatėme vieną skulptūrą, kuri per minutę sugriuvo. Tada pastatėme antrą, kuri buvo truputį mažesnė. Skulptorius juokavo, kad, galbūt, popiežius nenori turėti labai gražaus krėslo ir sėdėti prabangiai“, – šmaikštauja Rokiškio Šv. Mato bažnyčios dekanas Eimantas Novikas.

Anot dekano, skulptoriui statyti Šventojo Tėvo skulptūrą buvo tikras iššūkis.

„Iš tikrųjų tą perteikti yra labai sudėtinga. Skulptorius sakė, kad vienas iš sudėtingiausių popiežiaus bruožų yra veidas“, – sako E. Novikas.

Lietuvoje šie metai paskelbti šventojo Jono Pauliaus II-ojo metais, todėl tikimasi sulaukti ir turistų, norinčių iš arti pamatyti unikalų kūrinį, antplūdžio.

Popiežiaus skulptūrą iš smėlio Rokiškio bažnyčioje planuojama eksponuoti visus metus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.