Gyvenimas

2020.03.10 13:06

Dizaineriai apie patriotiškumą rūbuose: juose telpa Lietuvos arimai ir spalvos, atsidavimas tėvynei ir žmonėms

žiūrėkite įrašą
LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2020.03.10 13:06

Artėjant Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ svečiavosi drabužių dizaineris Giedrius Paulauskas ir Vilniaus dailės akademijos profesorė Jolanta Talaikytė, kalbėję apie Lietuvos identitetą mene. Pasak jų, patriotiškumas gali reikštis ir aprangoje bei jos detalėse.

Drabužių dizaineris G. Paulauskas į LRT studiją atvyko pasipuošęs atkurta partizanų uniforma. Daugiau jų galima išvysti Vilniaus dailės akademijos parodų salėje „Titanikas“, kur iki kovo 21-osios vysta paroda „Laisvės kariai“.

Pasak G. Paulausko, uniforma nėra vien paprastas drabužis. „Partizanams labiausiai rūpėjo uniformoje esantys simboliai ir tai, kas yra po ja: atsakomybė, garbė, atsidavimas valstybei, jos žmonėms. Juk uniforma įpareigoja atstovauti savo valstybei“, – kalba dizaineris.

Jis pasakoja, jog partizanų laikais uniforma buvo labai svarbus dalykas.

„Ženevos konvencija nusako, kad partizanai dėvi skiriamuosius ženklus, nešioja uniformas, atvirai nešiojasi ginklus, turi vadovybę, vadovaujasi pagal karo įsakymus. Taigi, uniforma yra to meto svarbus dalykas.

To meto partizanui buvo svarbu ją turėti. Tiesa, gauti uniformą nebuvo labai paprasta, partizanai uniformas siuvosi, gaminosi“, – pasakoja G. Paulauskas.

Anot J. Talaikytės, patriotiškumas ir meilė tėvynei gali atsispindėti ne tik uniformoje, bet ir aksesuaruose. „Aksesuaruose telpa Lietuvos arimai, miškai, spalvos, istorija, tautinis ir etninis identitetas“, – sako kūrėja.

Visas jų pokalbis – laidos įraše

Drabužių dizaineris apie uniformą: svarbus ne pats drabužis, o tai, kas po juo – atsakomybė, garbė ir atsidavimas valstybei
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.