Gyvenimas

2020.03.10 12:04

Geltona, žalia, raudona – Kovo 11-osios proga prie Elektrėnų suplevėsavo 23 metrų ilgio trispalvė

LRT.lt2020.03.10 12:04

Pasitinkant Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-metį, virš vieno svarbiausių pastarojo meto energetikos projektų – statomos magistralinės dujų jungties tarp Lietuvos ir Lenkijos – iškelta 13 metrų pločio ir 23 metrų ilgio trispalvė, rašoma pranešime žiniasklaidai.

300 kvadratinių metrų dydžio Lietuvos valstybinė vėliava suplevėsavo už Elektrėnų, šalia tiesiamo naujojo tarptautinio dujotiekio, kuris sujungs Baltijos ir Suomijos dujų rinkas su Vakarų Europa.

„Didžiuojamės kurdami Lietuvos energetikos ateitį ir užtikrindami šalies gyventojų bei verslo pasirinkimo laisvę apsirūpinti saugia, įperkama, o ateityje – ir žaliąja energija“, – sako Nemunas Biknius, laikinasis dujų perdavimo sistemos operatoriaus „Amber Grid“ vadovas.

Tiesiant dujotiekį, pažymėtoje trasoje nuo Širvintų iki Alytaus, kasdien aktyviai vyksta darbai. Bendradarbiaujant su vietos bendruomenėmis, atliepiami gyventojų lūkesčiai dėl aplinkos ir dirbamos žemės išsaugojimo, sprendžiamos žemės savininkams kylantys klausimai dėl darbų jų žemės sklypuose.