Gyvenimas

2020.03.10 14:41

Daktaras Marius Strioga papasakojo, kaip treniruoti imunitetą: stebuklingų priemonių nėra

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2020.03.10 14:41

„Išskirtinių priemonių imunitetui sustiprinti nėra, tačiau galime savo imunitetą palaikyti ir jį treniruoti, pavyzdžiui, grūdintis ar skiepytis“, – LRT TELEVIZIJOS laidai „Labas rytas, Lietuva“ sako biomedicinos mokslų daktaras Marius Strioga, paneigęs kai kuriuos mitus apie imuniteto stiprinimą.

„Imuninė sistema yra tokia, kokią turime. Tai organizmo armija, padedanti išvengti įvairių iš vidaus ar išorės kylančių grėsmių. Vienų imunitetas stipresnis, kitų – silpnesnis, o tai lemia prigimtis. Kažkokių ypatingų priemonių imuninei sistemai sustiprinti nėra, tačiau galime ją palaikyti“, – sako daktaras.

Subalansuota mityba, fizinis aktyvumas, streso vengimas – svarbiausia, ką galima padaryti, kad imuninė sistema būtų stipresnė, teigia M. Strioga. Anot jo, sveikas gyvenimo būdas užtikrina darnią visų organizmo sistemų veiklą, taip pat ir imuninės sistemos.

„Deja jokio stebuklingo papildo imuninei sistemai nėra, tačiau imuninę sistemą treniruoti gali padėti palaipsninis grūdinimasis, vakcinacijos. Daugelio ligų, pavyzdžiui, gripo galime išvengti skiepijantis“, – pastebi M. Strioga.

Išsamiau – laidos įraše.

Biomedicinos mokslų daktaras: subalansuota mityba, streso vengimas ir sportas – raktas į stiprų imunitetą
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.