Gyvenimas

2020.03.10 09:48

Vilniuje – unikali galimybė išvysti juvelyrų iš 22 šalių kūrinius, bus eksponuojamas ir mamuto skeletas

LRT.lt2020.03.10 09:48

Vilniuje – unikali galimybė pamatyti šiuolaikinę pasaulio juvelyriką. Lietuvos sostinėje vykstančioje tarptautinėje Baltijos juvelyrikos parodoje meno kūrinius konkursui pristatys 76 juvelyrai iš 22 pasaulio šalių.

Papuošalai yra paradoksalus reiškinys. Kiekvienas savo namuose rastume bent keletą papuošalų, mėgėjai jų turi labai daug, o didelėse mugėse išradingais papuošalais prekiauja kone kas trečias amatininkas.

Visgi sutikti išskirtinį papuošalą dėvintį žmogų Lietuvoje tenka ne taip jau dažnai, kaip ir pamatyti išskirtinius šiuolaikinius pasaulio juvelyrikos meistrų darbus.

Tačiau atėjus pavasariui, kovo mėnesį, tarptautinė Baltijos juvelyrikos paroda „Amber trip” tradiciškai suburia ne tik juvelyrikos papuošalų ir gintaro dirbinių serijinės gamybos atstovus, bet ir originalių autorių bei menininkų iš įvairių pasaulio šalių. Maža to, juvelyrai profesionalai dalyvauja tarptautiniame juvelyrikos meno konkurse.

„Galime drąsiai pasidžiaugti, kad „Amber trip“ rengiamas konkursas tampa vis labiau žinoma juvelyrikos meno platforma, pripažinta tarptautiniu mastu. Lietuvoje šiuo metu tai – vienintelis toks konkursas, todėl parodos lankytojai turės retą progą pamatyti mums visiems aktualia tema labai įdomių, unikalių šiuolaikinės juvelyrikos kūrinių iš daugiau kaip 20 pasaulio šalių“, – sako juvelyrikos meno konkurso „Ecosight“ komisijos pirmininkė, Vilniaus dailės akademijos Metalo meno ir juvelyrikos katedros profesorė Laima Kėrienė.

Juvelyrikos meno konkursas „Ecosight“ vyks kovo 11–14 d. tarptautinės Baltijos juvelyrikos parodos „Amber Trip“ metu. Šiais metais konkurse dalyvauja 76 juvelyrai iš 22 pasaulio šalių: Taivano, Ispanijos, Portugalijos, Vokietijos, Belgijos, Irano, Lenkijos, Turkijos, Italijos, Jungtinės Karalystės, JAV, Rusijos, Pietų Korėjos, Nyderlandų, Australijos, Meksikos, Latvijos, Graikijos, Prancūzijos, Austrijos, Baltarusijos ir Lietuvos.

Vyks daugiau renginių

Šiais metais „Amber Trip“ parodoje laukiama beveik 240 juvelyrikos ir gintaro gamintojų bei meistrų iš 30 pasaulio šalių. Jos metu vyks ir kitų parodų bei išskirtinių renginių.

Jau trečius metus specialiai juvelyrams rengiamoje Autorinės juvelyrikos zonoje susiburs 40 dalyvių iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Jungtinės Karalystės ir JAV. Tai – tarsi paroda parodoje, kurioje pristatomi vienetiniai autoriniai darbai ir yra puiki galimybė pabendrauti su juvelyru apie jo kūrybos kelią ar įsigyti patikusį juvelyrinį dirbinį.

Pirmąją „Amber Trip“ parodos dieną organizuojamas Autorinės juvelyrikos vakaras. Jo metu bus pristatoma Lietuvos autorinės juvelyrikos kūrėjų asociacijos paroda „Laisvės įkvėpti“, kurioje bus 30 autorių kūriniai. Dalyvių skaičius simboliškai siejamas su Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiu. Kovo 11-ąją Autorinės juvelyrikos zona lauks lankytojų iki 20 val.

Parodoje taip pat dalyvauja neregys dizaineris juvelyras iš Vokietijos Homayoun Esfarjani – turėsime puikią galimybę išvysti jo unikalius darbus. Konkurso „Ecosight“ komisijos pirmininkė L. Kėrienė pakvies į autorinę parodą „O, pozicija“.

„Amber Trip“ lankytojai taip pat kviečiami pamatyti prieš mažiausiai 50 tūkst. metų gyvenusio ir Sibire rasto mamuto skeletą bei meno kūrinius – skulptūras iš mamuto kaulo.

Parodoje taip pat rengiamos kūrybinės dirbtuvės su vašku, gintaru ir emaliu bei seminarai, kuriuose bus dalinamasi žiniomis, ką reikia žinoti perkant papuošalą, kaip panaudojamos perkūno dujos juvelyrikoje arba Baltijos gintaras maisto gamyboje, dalinamasi ir kitomis naujienomis bei patirtimi.

Parodos lankytojai turės galimybę už simbolinę kainą išvalyti ir atnaujinti ar sutaisyti savo turimus papuošalus ir brangakmenius.

XVII tarptautinė Baltijos juvelyrikos paroda „Amber Trip 2020“ vyks „Litexpo“ parodų centre kovo 11–14 dienomis.