Naujienų srautas

Gyvenimas2020.03.09 12:00

Labanoro girioje per šimtą keturkojų leidosi į žygį

LRT.lt 2020.03.09 12:00

Nuostabaus grožio miškais garsėjančiame Labanoro regioniniame parke lankytojus pasitiko neįprastas ir nuotaikingas reginys – per 150 pasivaikščioti išėjusių labradorų ir kitų veislių šunelių su juos lydinčiais šeimininkais, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Pirmasis šalyje „Labradorų ėjimas Labanoro girioje“ surengtas sveikatingumo motyvatorės Vlados Musvydaitės iniciatyva.

Nuotaikingo žygio dalyvių sąraše – per 150 labradorų ir dar kelios dešimtys kitų veislių šunų, 5 kilometrų ilgio trasą linksmai ėjusių kartu su savo šeimininkais.

Tiesa, žygio organizatorė V. Musvydaitė pažymi, kad šiuo žygiu ir skambiu jo pavadinimu buvo siekiama ne tik skatinti vaikščiojimo įpročius, bet ir atkreipti visuomenės dėmesį į miškų saugojimo ir puoselėjimo svarbą bei mokyti tvaraus gyvenimo būdo principų.

„Šventėme ne tik mano širdies draugo, bet ir mūsų labradorų veislės šunelio Vingio gimtadienį. Kartu su šeima nusprendėme, kad abi šventes paminėti norime aktyviai, įdomiai ir netradiciškai.

Po ilgų galvojimų ir gimė ši idėja – kartu pasivaikščioti pakviesti kitus Lietuvos labradorų veislės šunelius bei aktyviai laisvalaikį gamtoje mėgstančius leisti jų šeimininkus. Tiesa, pasidalinę kvietimu tikrai nesitikėjome sulaukti tokio gausaus ir nuostabaus būrio ėjikų“, – pasivaikščiojimo sėkme džiaugėsi Vlada.

Pasivaikščiojimo pabaigoje keturkojai žygio dalyviai galėjo išsimaudyti viename iš Labanoro ežerų, o sušilti – visai greta prie laužo, kur jų šeimininkai buvo vaišinami gardžia čia gaminta sriuba. Vienintelė sąlyga norėjusiems jos paragauti – atsinešti ir su savimi turėti daugkartinį valgymo indą.

„Tikime, kad tokių smagių, mažų veiksmų ir iniciatyvų pagalba kartu galime judėti tvaresnio kasdieninio gyvenimo link“, – sako V. Musvydaitė.

Miškas – visų namai

Visi dalyviai, įsigiję regioninio parko bilietą, prisidėjo prie Labanoro regioninio parko puoselėjimo.

Žygio „Labradorų ėjimas Labanoro girioje“ maršrutą ir edukacinę programą parengti padėję Labanoro regioninio parko atstovai džiaugiasi, kad iš pažiūros linksmas ir nuotaikingas pasivaikščiojimas, tapo puikia galimybe supažindinti su miškų puoselėjimo svarba ir pagrindinėmis juose galiojančiomis taisyklėmis.

„Tokio tipo renginiai svarbūs tuo, jog žmonės savo akimis gali pamatyti ir įvertinti mūsų parko vertybes, miškus. Kiekvienas susidaro skirtingą nuomonę naršydamas internete ar žiniasklaidoje, o atvykęs įvertina ir pasidaro išvadas savo akimis. Ypatingai smagu, kad žygis ne tik žmonių, bet ir augintinių.

Tokiu būdu atkreipiamas dėmesys ir į geriausia draugą – šunį. Tiek jis, tiek jo šeimininkas miške turi laisvę, bet turi žinoti ir gerbti kelias taisykles, su kuriomis šiandien ir susipažinome. Pavyzdžiui, saugant miške vykstančius procesus, paukščių perėjimo metu – nuo kovo vidurio – reikėtų vengti šunį paleisti laisvai lakstyti miške“, – sako Labanoro regioninio parko ekologas Darius Kavšinas.

Žygeivius Labanoro regioninio parko ekologas supažindino su skirtingais miško fragmentai – nuo seno miško zonų iki kirtaviečių ir jaunuolynų. Vaikščiodami žygio dalyviai aptarė miškų padėtį, diskutavo bei analizavo, ar saugomose miško teritorijose vykstantys procesai yra tinkami ir priimtini.

„Visi atvykstantis į miškus turi jaustis kaip savo namuose – juk tai kiekvieno iš mūsų turtas. Poilsis gamtoje, miško terapija gydo dvasiškai ir emociškai, todėl visada kviečiame daugiau laiko praleisti čia.

Turime nuostabų kraštovaizdį, todėl visus raginu nesustoti domėtis mūsų krašto išskirtinumais, mokytis iš gamtos ir gamtoje. Tiesa, svarbu prisiminti, kad mes čia – ne vieninteliai šeimininkai. Be mūsų miške verda begalė skirtingų gyvybės formų, itin jautrių mūsų veiklai. Tad išlikime atsakingi, bet keliaukime, stebėkite, pažinkime!“, – ragino ekologas D. Kavšinas.

„Labradorų ėjimas Labanoro girioje“ – nuotraukų galerijoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi