Naujienų srautas

Gyvenimas2020.03.07 12:09

Autizmo sindromą turintiems vaikams nusiraminti gali padėti skaitymas su augintiniais

Estijoje pradėtas tyrimas, kuriame aiškinamasi kaip skaitymas gyvūnams padeda autizmo sindromą turintiems vaikams. Šia programa džiaugiasi tiek vaikų tėvai, tiek gyvūnų šeimininkai.

Tonis turi autizmo spektro sutrikimą ir jam sunkiai sekasi socializuotis, tačiau su keturkoju draugu jis labai laimingas. Tartu mieste vykdoma speciali programa, kurioje autistai vaikai skaito augintiniams – dažniausiai šunims ir žiurkėms.

Žinios. Prekybininkai pastebi išaugusį susidomėjimą tautine atributika: tarp populiariausių prekių – popierinės trispalvės

„Manau, jo skaitymo įgūdžiai pagerėjo ir jis pats tapo atviresnis, labiau nepriklausomas pradėjo laisviau bendrauti ir turi daugiau drąsos kalbėti“, – pasakoja programos dalyvio brolis Mattias Reinlo.

Visų programoje dalyvaujančių tėvų vaikai pasakoja, kad skaitymas gyvūnams labai pagerino jų vaikų socialinius įgūdžius. Nesvarbu kokiam gyvūnui skaito, vaikai pasidaro ramesni, mieliau bendrauja su suaugusiaisiais. Ši terapija labai naudinga ne tik vaikams, tačiau ir šunims. Šie irgi gali socializuotis.

„Tai tikrai padeda ir šuniui. Čia dvipusiai santykiai – vaikai gali glostyti šuni, o šie gali bendrauti su kitais žmonėmis, nei tik jų šeimininkais. Tai labai stiprūs santykiai“, – teigia programoje dalyvaujančio šuns šeimininkė Jane Benno.

Projektas, bendradarbiaujant su Tartu universitetu, pradėtas prieš šešerius metus. Tai mokslinis tyrimas, kurio tikslas – pažiūrėti, kaip skaitymas gyvūnams veikia autizmo sutrikimą turinčius vaikus.

„Pastebėjome daug teigimų tendencijų: pagerėjo vaikų skaitymo įgūdžiai, jie daugiau skaito, be to mažiau nervinasi kalbėdami viešai. Taip pat sumažėjo baimė šunims. Pagerėjo ir jų socialiniai įgūdžiai – dabar vaikai rodo daugiau pagarbos kitiems“, – sako projekto vadovė Ewa Roots.

Vaikai raginami namuose skaityti savo augintiniams, ir nebūtinai šunims ar žiurkėms. Vėliau šios grupės rezultatai bus palyginti su tais, kurie skaitė suaugusiesiems ir kurie neskaitė niekam. Šio tyrimo rezultatai bus paviešinti vėliau šiemet, tačiau iš pirmo įspūdžio atrodo, kad jie turėtų nuteikti pozityviai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi