Gyvenimas

2020.03.06 16:12

Mėnesį po Vietnamą su vaikais keliavusi šeima: kelionėje rūpesčių kyla nebent tėvams

žiūrėkite įrašą
LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2020.03.06 16:12

Mėnesį po Vietnamą su mažyliais Oskaru ir Patricija keliavę Vilius ir Ingrida Tamošaičiai sako išvykos nė kiek nesibaiminę ir didesnį nerimą jautę ne patys, o iš aplinkinių. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ viešėjusi šeima sako, jog kelionė su vaikais – smagi patirtis, nesvarbu, kur keliautum – ar į Baltijos pajūrį, ar Vietnamą.

Dviejų mažylių – Oskaro ir jo jaunesnės sesutės Patricijos – tėtis Vilius pasakoja, jog prieš kelionę daug domėjosi, todėl leistis į išvyką su mažyliais nebuvo baisu.

„Viską nuo „A“ iki „Z“ palanavau pats, o juk ir vykome su savo pačių vaikais, niekas jų mums nenumetė atsitiktinai. Kur bevažiuotum – ar pas močiutę, ar į Lietuvos pajūrį, ar skristum į Vietnamą,– tas pats“, – pasakoja Vilius.

Dviejų vaikų tėtis prisipažįsta, jog baisiausia buvo, kad mažoji Patricija netikėtai neužsimanytų į tualetą. Kaip galima numanyti, to išvengti nepavyko.

„Kol Oskaras apsipirkinėjo, Patricija užsinorėjo į tualetą. Pasirodo, parduotuvėje nebuvo tualeto. Pamačiau, jog kitoje gatvės pusėje yra „McDonald`s“. Čiupau Patriciją už rankos ir pasileidome per didžiulę keturių juostų gatvę. Pro ausis švilpė automobiliai, motoroleriai, sunkvežimiai“, – pasakoja Vilius.

Ir nors šeimai teko kirsti ne vieną intensyvią gatvę, mažasis Oskaras sako, kad jam baisu nebuvo. Priešingai, tai jam tapo viena įsimintiniausių kelionės akimirkų. „Man labiausiai patiko eiti per gatvę su tėčiu“, – pasakoja Oskaras.

Tiesa, jam visai nepatiko nakvynė bambukiniame namelyje, kur miegoti trukdė aplink ausis zyziantis uodas.

Ingrida sako prieš kelionę į Vietnamą taip pat nesibaiminusi, ir apie tvyrančius pavojus susimąsčiusi tik apie tai prabilus aplinkiniams.

„Atrodo, stengiausi baimių neįsileisti, bet kai kažkam pasakydavau, kad ruošiamės į Vietnamą, aplinkiniai ėmė mane gąsdinti: „Kaip jūs nebijot?“ Tada pagalvodavau: „Tikrai, kaip mes nebijom?“, – pasakoja dviejų vaikų mama Ingrida.

Vilius ir Ingrida sako prieš kelionę didelių namų darbų atlikti nereikėjo. „Pasižiūrėjome, ar nėra specialių skiepų, pasidomėjome temperatūra, pasirūpinome daiktais, rūbais, o toliau – bus, kaip bus. Juk esame šeima, laikysimės tvirtai kaip kumštis“, – mintis prieš kelionę prisimena Vilius.

„Vaikams kelionėje viskas gerai. Rūpesčiai sukuriami nebent iš to, kaip į viską reaguoja tėvai“, – sako Ingrida.

Visas šeimos pasakojimas – vaizdo įraše

Mėnesiui į Vietnamą – su vaikais: keliautojų šeima sako, kad didelių baimių nebuvo
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.