Naujienų srautas

Gyvenimas2020.03.06 14:23

Kavos aromatai tvyro ore – sostinėje prasidėjo kavos festivalis

LRT.lt 2020.03.06 14:23

Menų fabrike „Loftas“ jau šurmuliuja didžiausias kavos festivalis Baltijos šalyse – „Vilnius Coffee Festival 2020“. Tikimasi, kad dvyliktą kartą surengta kavos šventė sudomins daugybę kavos gurmanų ir mėgėjų.

Festivalio tikslas – kurti erdvę, kuri ne tik leistų mėgautis kava, bet ir plėstų lankytojų akiratį: supažindintų su naujovėmis ir tendencijomis, edukuotų apie netikėtus kavos skonius ir derinius su maistu, atskleistų kavos ruošimo subtilybes ir eitų išvien su pasaulinėmis aktualijomis, tokiomis, kaip tvarumas, sakė vienas iš festivalio organizatorių Nidas Kiuberis.

Be to, šiemet siekiama pristatyti festivalio lankytojams kavos žmones: tuos, kurių dėka galime mėgautis savo mėgstama kava ir atrasti naujus jos skonius.

Tikrų kavos gurmanų lauks specialioje zonoje „Roasters Village“ įsikūrę kavos skrudintojai, kurie pristato savo šių metų naujienas.

Festivalio metu šurmuliuojančioje „Coffee + Food Market“ zonoje – siūloma paragauti kavos iš Afrikos, Indonezijos, Pietų Amerikos, kai kurie skrudintojai pasakoja, kad pupeles gauna iš kavos ūkių, kurių šeimininkus puikiai pažįsta, tad apie kavą, kurios siūlo paragauti ar įsigyti gali papasakoti labai daug.

Įsigyti siūloma ne tik kavos, bet ir arbatos, nematytų ir neragautų užkandžių, kuriuos pristato festivalio svečiai iš užsienio, taip pat galima rasti kavos daugkartinio naudojimo puodelių, pagamintų iš perdirbtos žaliavos. Tvarumas – dar viena svarbi šio festivalio tema. Paragavusieji kavos likusius tirščius gali mesti į specialius konteinerius, kur renkama kava perdirbimui.

Renginio metu tradiciškai vyksta nacionaliniai kavos ruošimo, piešimo pieno puta ir kavos ragavimo čempionatai.

Kaip ir kasmet, veiks edukacijos zona, kurioje visas tris festivalio dienas bus skaitomi pranešimai įvairiomis su kava susijusiomis temomis, vyks kavos ragavimo mokymai.

Festivalio akimirkos – nuotraukų galerijoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi