Gyvenimas

2020.03.05 16:42

Keliauti galima be lagamino – vis dažniau drabužius nuomojasi ne tik šventėms

Į kelionę šiandien galima vykti ir be lagamino – vis populiaresne tampa kasdienių drabužių nuoma atostogoms, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ sako konceptualiosios mados ir įvaizdžio konsultantė, tendencijų Tyrinėtoja Victoria Dias. Anot jos, mados vartojimo įpročiai gerokai pasikeitė ir nemažą įtaką tam padarė „influenceriai“.

„Anksčiau daugelis net nesvarstė galimybės apsipirkti dėvėtų drabužių parduotuvėje, tačiau vartojimo įpročiai keičiasi – dabar ten apsiperka ir tie, kurių pajamos mažesnės, ir tie, kurie uždirba daugiau. Tai vertina kaip reiškinį. Didelę įtaką tam padarė socialiniai tinklai – žmonės nori dažnai keisti drabužius“, – pastebi V. Dias ir priduria, kad tai, kas anksčiau buvo nišiniai dalykai, šiandien tampa skirtais masėms.

Anot jos yra žmonių, kurie net savo socialinio tinklo nuotraukose nenori būti įamžinti su tais pačiais drabužiais. Jei su kokia nors palaidine mergina įsiamžino, ji nebenori vėl fotografuotis su ta pačia palaidine. Dėl to populiarėja drabužių nuoma ir apsipirkimas dėvėtų drabužių parduotuvėse. Tai jau darosi normalu ir įprasta.

„Populiaru nuomotis prabangių mados ženklų drabužius. Jie gali patirti ir bent vienam vakarui pasipuošti norimu deriniu, tačiau jam išleis mažiau. Maža to, žmonės pradeda suprasti, kad drabužiai yra ganėtinai trumpalaikis dalykas, todėl jie nenori apsikrauti per daug daiktų“, – svarsto V. Dias.

Maža to, į kelionę šiandien galima vykti ir be lagamino – vis populiaresne tampa kasdienių drabužių nuoma atostogoms. „Mados industrija turi prisitaikyti prie žmogaus, todėl neretai ir kai kurie prekės ženklai suteikia galimybę jų produktą išsinuomoti“, – pasakoja V. Dias.

Visas pokalbis – laidos įraše.

Labas rytas, Lietuva II d. Drabužių nuoma – socialinių tinklų suformuota norma: žmonės nori patirti vienkartinę prabangą