Gyvenimas

2020.03.08 22:37

Daktaras Unikauskas apie kreminį sūrį: turi antioksidantų, gausus probiotikų

Kreminis sūris, kurio pavadinime matote žodį „gaminys“, vargu ar suteiks jums naudos, tačiau kokybiškas kreminis sūris iš tiesų turi mūsų organizme kenksmingas medžiagas neutralizuojančių antioksidantų bei probiotikų, besirūpinančių žarnyno sveikata. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“ – viskas apie kreminį sūrį: kaip išsirinkti geriausią, kur naudoti ir kuriems žmonėms vengti.

Kreminis sūris – minkštas grietinėlės sūris – turi aibę panaudojimo galimybių, tačiau naudingas tai produktas ar visgi jo reikėtų vengti?

Kreminis sūris ruošiamas iš karvės pieno ir grietinėlės. Jo riebumas paprastai svyruoja nuo 33 iki 65 proc. Europoje kreminis sūris pradėtas naudoti ne taip ir seniai – Renesanso laikotarpiu, o JAV – tik 19 a., daugiausiai Filadelfijoje – taip ir vadinamas vienas iki šiol populiariausių kreminių sūrių visame pasaulyje. Kadangi kreminis sūris vartojamas šviežias, paprastai jis būdavo gaminamas nedideliais kiekiais, tačiau šiuolaikinės technologijos padeda ilgiau išlaikyti šį produktą šviežią.

Anot laidos viešnios, Kauno kolegijos Technologijų fakulteto Maisto technologijos katedros docentės Ernestos Trečiokienės, kadangi pagrindinis šio sūrio gamybos komponentas yra grietinėlė, tikslingiau jį ir būtų vadinti grietinėlės sūriu.

„Šiame sūryje turėtų būti ne mažiau kaip 14 proc. riebalų, nes tai riebus sūris, nemažai baltymų, galima dėti dažiklių, tirštinančių medžiagų, aromato stipriklių, tačiau negalima ir neleistina dėti lipnumą reguliuojančių medžiagų: tai įvairūs karbonatai, fosfatai ir kitos medžiagos“, – pasakoja E. Trečiokienė.

Kreminiame sūryje yra keletas antioksidantų, karotinoidų junginių, kurie padeda neutralizuoti kenksmingus junginius, susidarančius mūsų organizme.

Tad rinkdamiesi kreminį sūrį atkreipkite dėmesį į jo sudėtį: be pieno ir grietinėlės, jame rasite pieno rūgšties bakterijų, o norėdami išsirinkti kokybiškesnės sudėties sūrį nepirkite tokio, kurio sudėtyje yra tirštiklių ar kurio pavadinime matote žodį „gaminys“. A. Unikausko įsitikinęs, kad kreminio sūrio pakeisti lydytu nepavyks – šie du sūriai yra visiškai skirtingų konsistencijų, skonio ir savybių.

„Baltymų, riebalų ir angliavandenių kiekis kreminiame sūryje gali labai skirtis, tai priklauso nuo rūšies, tačiau daugumoje grietinėlės sūrių bus daug kalorijų ir mažai angliavandenių“, – teigia profesorius.

Kreminiame sūryje mažai laktozės

„Grietinėlės gavimo metu iš pieno išskiriama nemaža dalis laktozės. Po to rauginimo metu atskiriamas skystis, vadinamosios išrūgos – sykiu atskiriama dar dalis laktozės. Todėl kreminiame sūryje yra mažesnis laktozės kiekis“, – aiškina E. Trečiokienė.

Tai, kad kreminiame sūryje mažai laktozės – gera žinia šios medžiagos netoleruojantiems žmonėms.

Purus, gardus ir tinkamas ne tik pyragams – kreminis sūrio ir grietinėlės sūris

Kreminiame sūryje yra vitamino A

Vitamino A vaidmuo sveikatai yra labai reikšmingas. Šis vitaminas gelbėja mūsų akims, imuninei sistemai. Pasak E. Trečiokienės, vitaminas A kaupiasi pieno riebaluose, o tai – grietinėlė, iš kurios ir gaminamas kreminis sūris.

Be to, kaip pažymi A. Unikauskas, kreminiame sūryje esantis vitaminas A geras ir tuo, kad tirpsta riebaluose, o tai reiškia, kad jūs jį tikrai pasisavinsite.

Kreminis sūris palaiko žarnyno sveikatą

Kreminio sūrio gamybos metu naudojami pienarūgščiai raugai, o tai – naudingi mūsų žarnynui mikroorganizmai, dažniau vadinami probiotikais, apie kurių naudą žino daugelis.

Kreminiame sūryje yra antioksidantų

„Kreminiame sūryje yra keletas antioksidantų, karotinoidų junginių, kurie padeda neutralizuoti kenksmingus junginius, susidarančius mūsų organizme. Tie kenksmingi junginiai mus žaloja, sukelia uždegimus, o antioksidantai juos neutralizuoja – mūsų kūnas tampa sveikesnis“, – pasakoja A. Unikauskas.

Grietinėlės sūris gali būti netinkamas tiems, kuriems taikomi tam tikri mitybos apribojimai, pavyzdžiui, jeigu jūs netoleruojate pieno dėl jame esančio baltymo.

Kreminis sūris – universalus ir skanus

„Yra daugybė skirtingų būdų, kaip naudoti grietinėlės sūrį kepant ar verdant. Tai taip pat puikus sriubų, padažų priedas. Grietinėlės sūriu rekomenduojama gardinti bulvių košę, makaronus. Populiariausias minkšto grietinėlės sūrio panaudojimo būdas – varškės pyragas. Norėdami šiame pyrage padidinti baltymų kiekį, grietinėlės sūrį sumaišykite su trupučiu rikotos, varškės sūrio arba graikiško jogurto – pyragas bus maistingesnis“, – pataria gydytojas.

Kreminis sūris mažiau naudingas nei kiti pieno produktai

Svarbu pažymėti, kad šis sūris mažiau naudingas nei kiti pieno produktai dėl savo sudėtinių dalių, pavyzdžiui, kiti pieno produktai svarbių maistinių medžiagų turi daugiau, kad ir baltymų. Be to, kiti pieno produktai gali pasigirti įvairesnėmis maistinėmis medžiagomis, tokiomis kaip fosforas, kalcis ar vitaminas D.

Kreminis sūris greitai genda

Kaip teigia E. Trečiokienė, taip yra dėl to, kad šiame sūryje susikaupę nemažai drėgmės, o tai gali būti visų bėdų šaltinis – taip greičiau dauginasi įvairūs rūgimo, pūvimo mikroorganizmai.

Kreminis sūris tinka ne visiems

„Grietinėlės sūris gali būti netinkamas tiems, kuriems taikomi tam tikri mitybos apribojimai. Jeigu jūs netoleruojate pieno dėl jame esančio baltymo, tai galioja ir grietinėlės sūriui“, – pabrėžia A. Unikauskas.

Tad jeigu toleruojate pieno gaminius, gardus kreminio sūrio kąsnelis tikrai nepakenks. Be to, dar bus ir naudingas – tik visada prisiminkite saiką.

Plačiau – vasario 25 d. laidos „Klauskite daktaro“ įraše.

Parengė Indrė Česnauskaitė.

Purus, gardus ir tinkamas ne tik pyragams – kreminis sūrio ir grietinėlės sūris