Gyvenimas

2020.03.04 12:46

Ant batų piešiantis Benas seną avalynę prikelia antram gyvenimui

žiūrėkite įrašą
LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2020.03.04 12:46

Vilniaus dailės akademijos absolventas Benas Liandzbergis tapo. Įprastai ant drobių, bet pastarąjį pusmetį – ant batų. Iš pradžių tai buvo tik pomėgis, bet panašu, kad netrukus jis išaugs į kai ką didesnio.

„Iš pradžių užsiiminėjau tik perpardavimu, tvarkymu neprofesionaliu lygiu. Vėliau aistra tapo didesnė, sugebėjau ją suderinti su studijomis ir net panaudoti ją studijose“, – apie kilusį pomėgį tapyti ant batų LRT TELEVIZIJOS laidai „Labas rytas, Lietuva“ pasakoja Benas.

Vaikinas pasakoja besistengiantis pomėgį paversti pagrindiniu pragyvenimo šaltiniu, o batus, kurie pakliūva į jo rankas, siekia ne tik atnaujinti. „Noriu sukurti jiems meninę vertę, padaryti juos unikalius, vienetinius“, – kalba Benas.

Pasirodo, daugelis jo užsakovų – žmonės, pamėgę ir prisirišę prie savo nešiojamos avalynės. Jie linkę investuoti, kad sudėvėti batai būtų atnaujinti. Būtent nenoras skirtis su pamėgta batų pora klientus ir atveda pas Beną.

Jis ne tik socialiniuose tinkluose gali pasigirti prikėlęs ne vieną porą batų, bet ir sukūręs kelis meno projektus, kurie gimė besigilinant į žmones ir jų nešiojamus batus.

„Mada, rūbais ir batais domiuosi jau maždaug septynerius metus. Pirmiausia norėjau apie juos sužinoti daugiau ir atkreipiau dėmesį į besikeičiančias avalynės tendencijas: kaip žiūrimą į batus, jų patogumą ir kitas savybes.

Na, o vėliau iš pomėgio kilo ir verslo idėja. Mano tikslas – papasakoti istoriją, nes žmonės avi batus ir su savimi nešiojasi istoriją, kurią gali papasakoti kitiems. Kiekviena batų pora yra atskira istorija“, – pasakoja menininkas.

Malonumas – taip jausmų skalėje savo pasitenkinimą šiame darbe išreiškią Benas. Jo kurti piešiniai ant batų suteikia jiems naują išvaizdą ir dar vieną progą. Ir nors kol kas ant batų piešia taip, kad juos būtų galima pritaikyti praktiškai ir avėti, ateityje Benas sako svajojantis kurti ir konceptualius darbus, kuriuos būtų galima eksponuoti parodose.

Gatvėje prasilenkę su Benu nenustebkite – vaikinas gali pasirodyti liūdnokas. Tačiau neapsigaukite, nes gali būti, kad vaikiną sudomino jūsų batai.

„Sergu šia liga ir visą laiką žiūriu į bet kurio žmogaus batus“, – šypteli vaikinas.

Pasirodo, dažnas iš mūsų yra linkęs investuoti į batus šiek tiek daugiau. Todėl kai ateina laikas atsisveikinti su patogiais ir ilgus metus lydėjusiais batais, galima pagalvoti apie antrą šansą.

Visas pasakojimas – laidos įraše

Ne tik antram gyvenimui prikeliantis, bet ir meno kūriniais batus verčiantis studentas: tai – mano aistra
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.