Gyvenimas

2020.03.04 12:10

Stellos McCartney rūbų pristatyme podiumu žengę gyvūnai – protestas prieš kailio ir odos naudojimą

LRT.lt2020.03.04 12:10

Paryžiaus mados savaitėje britų dizainerės Stellos McCartney naujos drabužių kolekcijos pristatyme kartu su modeliais podiumu žengė ir gyvūnai. Šis gyvūnų teises ginančios mados kūrėjos gestas – protestas prieš madoje naudojamus gyvūnų kailius ir odą.

Kartu su S. McCartney kurtais rūbais pasipuošusiais modeliais žygiavo ir triušiai, lapė, arklys, karvės ir krokodilas, o tiksliau – jų kostiumais perisrengę žmonės.

Ir nors kai kuriems šis rūbų pristatymas labiau priminė žaismingą pasirodymą atrakcionų parke, S. McCartney sumanymas tikrai neliko nepastebėtas, rašo „The Guardian“.

Ekstravagantiškosios McCartney kolekcijoje – manifestas prieš madoje naudojamus gyvūnų kailius ir odą

Nors pasirodymas buvo linksmas, jame užfiksuota rimta žinutė, kuri primena: beveik kiekvienu podiumu žengia modeliai, pasipuošę rūbais, kurių gamybai naudojamas gyvūnų kailis ar oda.

„Podiumu žengė gyvūnai, kurie tampa kitų mados šou dalimi. Me sesame vieninteliai mados namai pasaulyje, kurie nežudo gyvūnų. Norėjau į tai atkreipti dėmesį linksmu būdu“, – „The Guardian“ kalbėjo dizainerė S.McCartney.

Jos mados namai dar 2001 m. atsisakė drabužių kūrime naudoti odą, kailį ir plunksnas. Kūrėja savo kolekcijose naudoja dirbtinius pakaitalus, ji aktyviai remia naujų odos pakaitalų industrijos vystymą.

S. McCartney rūbų kolekcijos pristatymo akimirkos – galerijoje

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.