Naujienų srautas

Gyvenimas2020.02.27 16:20

Seniausiu pasaulio vyru turėtų būti paskelbtas britas

LRT.lt 2020.02.27 16:20

111 metų buvęs mokytojas ir inžinierius iš Hempšyro Didžiojoje Britanijoje netrukus turėtų būti patvirtintas seniausiu vyru pasaulyje, rašo BBC. Mirus 112 metų sulaukusiam japonui Chitetsu Watanabe, tikimasi, kad 1908 m. kovo 29 d. gimęs Bobas Weightonas bus pripažintas naujuoju rekordininku.

Šimtametis senolis iš Japonijos mirė praėjusį sekmadienį, praėjus vos kelioms dienoms po to, kai jam buvo įteiktas Gineso pasaulio rekordo pažymėjimas.

„Nesu labai patenkintas, nes tai reiškia, kad kažkas mirė, – sako Altone gyvenantis B. Weightonas. – Aš priimu tai kaip faktą. Niekada to nenorėjau, nesiekiau ir specialiai dėl to nesistengiau, tai tiesiog vienas iš mano gyvenimo epizodų. Jums galbūt atrodo įspūdinga, bet tai tėra dar vienas gyvenimo faktas.“

Inžinieriumi dirbęs B. Weightonas yra gyvenęs Taivane, Japonijoje ir Kanadoje, o šiuo metu senolis dienas leidžia Altono senelių namuose.

Anksčiau jis BBC yra sakęs: „Gyvenau nesibaimindamas, kad mane gali partrenkti autobusas ar kad galiu susirgti vėžiu. Nieko tokio nepadariau, kad sulaukčiau šio garbingo amžiaus. Tiesiog esu vienas iš tų laimingųjų.“

Vyras teigė niekada nesureikšminęs pinigų, jo nuomone, juokas yra kur kas svarbiau.

„Visos bėdos pasaulyje kyla dėl to, kad žmonės per daug rimtai į save žiūri,“ – sako senolis.

Jo manymu, ilgaamžiškumo paslaptis – „vengti numirti“.

Pasaulyje gyvena apie 50 moterų, vyresnių už Didžiosios Britanijos rekordininką – seniausias žmogus pasaulyje yra 117 metų Kane Tanaka iš Japonijos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi