Gyvenimas

2020.02.27 12:36

Mosėdžio akmenų muziejaus palėpėje rasti pamiršti lobiai – reti ir skaičiuojantys milijonus metų

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.02.27 12:36

Mosėdyje įkurtame akmenų muziejuje, tvarkant palėpę, rasti netikėti lobiai – medinėse dėžėse 35-erius metus pragulėję muziejaus įkūrėjui Vaclovui Intui adresuoti uolienų ir mineralų pavyzdžiai, skaičiuojantys milijonus metų. Naujieji eksponatai jau papildė keliolikos tūkstančių akmenų kolekciją.

Šešiolika vertingų, prieš milijonus metų susiformavusių uolienų pavyzdžių buvo rasti palėpėje. Manoma, kad muziejaus įkūrėjui Valcovui Intui adresuotose medinėse dėžutėse uolienos pragulėjo 35-erius metus.

„Uolienos yra šarminės, labai retos, gana spalvotos, sakyčiau egzotiškos mūsų lietuviškai akiai ir retai surandamos iš Chibinų ir Lovozerų apylinkių masyvų“, – apie radinį pasakoja Valda Vaškienė, V. Into akmenų muziejaus fondų saugotoja.

Be šių iš Rusijos atkeliavusių uolienų, muziejuje yra dar keliolika tūkstančių eksponatų – įvairiausi mineralai, pusbrangiai ir brangūs akmenys. Tačiau nė vieno lietuviško. Mat visi rieduliai į Lietuvą per ledymentį sunešti iš Skandinavijos. Dažniausi muziejaus lankytojai – mokiniai. Tačiau neseniai atnaujintą muziejų vis dažniau atranda ir turistai.

Be to, ledynmečio sunešta lauko riedulių ekspozicija, užimanti net 14 hektarų, yra vienintelė tokia Europoje. sekdami muziejaus įkūrėjo Vaclovo Into pavyzdžiu ir vietos gyventojai beveik visas sodybas išpuošė akmenimis.

Išsamiau – žinių reportaže.

Žinios. Berlyno kino festivalis šiandien aktorei Helen Mirren įteiks garbės Auksinį lokį už viso gyvenimo nuopelnus
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt