Gyvenimas

2020.02.26 13:36

Klausimai dėl koronaviruso pavijo ir „Euroviziją“ – virusologas įspėja, organizatoriai ramina

LRT.lt2020.02.26 13:36

Dėl koronaviruso iškilo grėsmė „Eurovizijai“? Nyderlandų laikraščio AD kalbintas žymiausias šalies virusologas Abas Osterhausas suabejojo, ar išmintinga rengti konkursą Roterdame, jei viruso plitimas artimiausiu metu nebus pažabotas.

Dėl viruso protrūkio kai kurie masiniai renginiai jau buvo atšaukti ar atidėti. Pavyzdžiui, Venecijos karnavalas šiemet baigėsi pora dienų anksčiau, Formulės-1 „Grand Prix“ etapas, balandį turėjęs vykti Kinijoje, atidėtas.

A. Osterhausas sako, kad dar yra vilties, kad viruso plitimas bus pristabdytas. Tačiau jei viruso pažaboti nepavyks, organizuoti renginį, į kurį atvyks dešimtys tūkstančių žmonių iš viso pasaulio, nėra išmintinga. Tokie masiniai renginiai, pritraukiantys žmones iš viso pasaulio, anot virusologo, patys pavojingiausi, rašoma escxtra.com.

Portale taip pat skelbiama, kad į virusologo teiginius atsakė ir visuomeninis Nyderlandų transliuotojas NPO. Anot „Eurovizijos“ atstovo Danny Vormerio, transliuotojas laikosi Nacionalinis visuomenės sveikatos ir aplinkos instituto (RIVM) rekomendacijų, o ne A. Osterhauso.

„Be abejo, jis Osterhausas savo darbą atlieka gerai, bet mes atsižvelgiame į RIVM siūlymus. Jei jie nuspręs, kad yra reali grėsmė, tikrai bus imtasi atitinkamų veiksmų. Kol kas per anksti apie tai kalbėti“, – sakė D. Vormeris.

RIVM atstovai teigia, kad institutas situaciją stebi ir kol kas kalbėti apie konkurso atšaukimą ankstoka.O Roterdamo miesto savivaldybės atstovė žiniasklaidai Ingrid Adriaanse patikino, jog miestas pasiruošęs įvairiems scenarijams, galimoms rizikoms ir grėsmėms taip pat.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt