Gyvenimas

2020.02.25 16:05

Botanikos sodo lankytojų akis traukia išskirtinės skulptūros – nupintos iš vytelių

žiūrėkite reportažą
LRT.lt2020.02.25 16:05

Vilniaus universiteto Botanikos sodas miega žiemos miegu, bet mes jus kviečiame pasigrožėti jo darbuotojos Vidos Raubienės sukurtomis skulptūromis.

Jaunystėje baigusi pynimo kursus Vida, pradėjusi dirbti botanikos sode, sako prisiminė išmoktą amatą. Pradžia buvusi gana praktiška: iš vytelių pintos šiukšliadėžės ir tvorelės sodo reikmėms. Dabar atidūs lankytojai Kairėnuose esančiame botanikos sode gali rasti apie dešimtį skulptūrų, nupintų iš karklo vytelių.

Žiemos miegu sustingusiame VU Botanikos sode – iš vytelių supintų skulptūrų paroda

Jau aštuntus metus su dviem kolegomis kurianti moteris sako, kad darbas ne iš lengvųjų. Ne per vieną dieną pagaminamus kūrinius mėgsta ir lankytojai, ir darbuotojai. Pavėsinę „grybą“ ir „obuolį vėtrungę“ pamėgo jaunavedžiai. Kas sode lankėsi pernai, šiemet nustebs pamatęs šių metų simbolį trigalvę žiurkę. Ir dar kelis personažus iš kinų kalendoriaus. O pavasarį parko lankytojus pasitiks dar viena staigmena, apie kurią kol kas esame prisaikdinti neužsiminti.

Žilvičiai, iš kurių pagaminti visą parką puošiantys kūriniai, auginami čia pat. Per metus užaugus sumedėjusi dalis skinama žiemą dar nespėjus išsišakoti.

Pasak kūrinių autorės, tik nupintos skulptūros būna spalvotos, vėliau veikiamos orų sąlygų, ima blukti. Neretai jas tenka atnaujinti ar paremontuoti. Paklausta, kuris iš sodą puošiančių kūrinių jai mieliausias, Vida sako – „Arklys“. Su šiais gyvūnais moteris dirba kasdien ir juos labai mėgsta.

Iš vytelių pintas arklys su artoju Stasiu kol kas nuo žiemos paslėpti po stogu. Atšilus orams parke atsiras dar keli nauji personažai: šiedu, dirbantys lauke su plūgu, ir močiutė, kurios daržą bus galima apžiūrėti atšilus orams. Jeigu čia jau lankėtės ir manote, kad matėte viską, pamėginkite suskaičiuoti, kiek V. Raubienės nupintų skulptūrų stovi sodo teritorijoje.

Išsamiau – reportaže:

Žiemos miegu sustingusiame VU Botanikos sode – iš vytelių supintų skulptūrų paroda
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.