Naujienų srautas

Gyvenimas2020.02.25 15:45

Smagi ceremonija Viniaus oro uoste – savo darbus atsiėmė prieš trejus metus juos čia palikusi Goda

Prieš porą savaičių prasidėjęs vaikiškų piešinių detektyvas Vilniaus oro uoste (VNO) pagaliau baigtas – prieš trejetą metų segtuvą oro uoste palikusi Goda antradienio popietę atvyko atsiimti savo darbų, kuriuos VNO dirbantis Ernestas Petrenko išsaugojo nuo sunaikinimo.

Prieš porą savaičių savo socialinio tinklo paskyroje Lietuvos oro uostų atstovas žiniasklaidai Tadas Vasiliauskas pasidalijo prašymu padėti surasti mergaitę Godą, kuri prieš trejetą metų Vilniaus oro uosto (VNO) keleivių terminale paliko pilną segtuvą savo piešinių. Jis ragino socialiniuose tinkluose dalintis jo žinute su grotažyme #GodaAtsiliepk.

„Mano kolega Ernestas piešinius surado ir saugojo iki šiol bei vis dar tikėjosi, kad atsiras jo savininkė Goda“, – dar vasario viduryje portalui LRT.lt pasakojo T. Vasiliauskas.

Anot jo, oro uostuose surasti daiktai laikomi pusmetį, o jei savininkas neatsiranda, jie yra utilizuojami. Vertingesni daiktai perduodami Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI), kuri ir sprendžia, ką su jais daryti. Vaiko piešiniai priskiriami pirmajai kategorijai, tačiau VNO paliktų Godos piešinių VNO darbuotojas Ernestas sunaikinti negalėjo.

„Piešinius išsaugoti paskatino prisiminimai apie mano vaikystę – kažkada tėvai taip pat saugojo ir mano piešinius. Pamatęs kiek daug piešinių buvo Godos paliktame segtuve, supratau, kad tai nemaža mergaitės vaikystės dalis“, – sakė piešinius trejus metus saugojęs E. Petrenko, pagaliau turėjęs galimybę jous grąžinti autorei.

Prieš trejus metus tuo metu penkiametė Goda su tėvais skrido atostogauti į Kretą. Ji sako pamiršusi, kad piešiniai pasiliko oro uoste.

„Aš net nežinojau, kad dukra pasiėmė segtuvą su savo piešiniais. O ir ji pati pamiršo, kad jos piešiniai pasiliko oro uoste. Matyt, atostogos buvo tokios geros, kad piešiniai visiškai iškrito iš galvos.

Apie tai, kad buvo dingę ir vėl atsirado dukros piešiniai sužinojau tada, kai žmona parodė tekstą viename naujienų portale. Ji atpažino dukros darbus – dalį jų jos piešė namuose, dalis sukurti darželyje“, – pasakojo Godos tėtis Aldas Glemža.

Pati Goda pasakoja, kad tais metais ji baigė darželį, todėl, kai gegužės mėnesį su tėvais skrido atostogauti, nusprendė segtuvą pasiimti su savimi. Ir nors sugrįžusi piešinių per daug nepasigedo, ji labai džiaugėsi, kad juos atgavo. „Labai apsidžiaugiau, kai mama pasakė, kad atsirado mano piešiniai“, – sakė Goda.

Tėtis Aldas patikino, kad šįkart piešinius akylai saugos, juk tokia smagi istorija tikrai ilgam išliks jų šeimos atmintyje.

Šiandien Godai aštuoneri, ji mokosi antroje klasėje ir dainuoja „Liepaičių“ chore. „Ji labai gabi mergaitė, gerai mokosi, yra muzikali, gražiai piešia. Tiesa, viskam laiko neužtenka, tačiau paaugusi ji tikrai atsirinks, kas jai patinka ir sekasi“, – džiaugėsi mergaitės tėtis.

Dalis Godos piešinių šiuo metu eksponuojami VNO, likusieji grąžinti savininkei. Tačiau mergaitė gavo ne tik savo darbus, bet ir dovaną – ekskursiją „Pažintis su aviacija Vilniaus oro uoste“.

Taip pat žiūrėkite laidos „Laba diena, Lietuva“ įrašą.

Laba diena, Lietuva. Nusilpusi žiema gailesčio nesulaukė: kaukėti vilniečiai vis tiek vys ją lauk
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi