Naujienų srautas

Gyvenimas2020.02.24 17:44

Pagalba sprendžiantiems, ką apsirengti – suformuokite savo spintos kapsulę

Artėjant pavasariui, ne vienas norėtų atnaujinti spintos turinį. Norint atrodyti stilingai, nebūtina turėti kelias dešimtis skirtingų drabužių. „Užtenka vos kelių“, – sako stilistė Milda Glebutė ir įvardija, kas yra spintos kapsulė.

„Spintos kapsulė, tai yra rūbai, kurie visada yra derantys tarpusavyje. Nepaisant to, ar paimtum viršutinę dalį, ar apatinę, ar bet kurią iš toje spintoje esančių dalių, visada derės tarpusavyje“, – sako M. Glebutė.

Anot pašnekovės, spintos kapsulė yra individualus dalykas, kuriam didžiausią įtaką turi žmogaus gyvenimo būdas. Iš 29 drabužių galima sudaryti daugiau nei 120 skirtingų derinių.

Norint atrodyti stilingai, nebūtina turėti tunto skirtingų drabužių: ar esatę girdėję apie spintos kapsulę?

„Man atrodo, kad šiais laikais yra labai svarbu šnekėti apie tai, kad mes turėtume stengtis pirkti kuo mažiau, pirkti geresnės kokybės daiktus. Kas dar galėtų mums padėti išsiaiškinti, kas mums tinka ir patinka. Mes turėtume patys sau nusistatyti tam tikrus reikalavimus, ko mes tikimės iš rūbų. Tarkim, susidaryti sąrašiuką, kokias savybes turi turėti daiktas. Tarkim – nori kašmyrinio megztuko ir ieškai būtent 100 proc. kokybės megztuko, būtent iš kašmyro, būtent tam tikros spalvos ir tam tikro ilgio. Mes nebemokame sau nusistatyti tam tikrų reikalavimų, kokius rūbus reikia pirkti ir kokius juos rinktis. Nes gausa yra labai didelė ir mes galime tiesiog pasimesti, ko mums reikia ir ko nereikia. Tai mano pasiūlymas yra visą laiką – planuokite, žinokite tiksliai ko jums reikia. Aišku, kad tu žinotum ko tau reikia, tada reikia padaryti ir įdirbį. Reikia pavaikščioti po parduotuves, pažiūrėti kas tau tinka, patinka, susistatyti asmeninį stilių, išsiaiškinti, kokie dalykai turėtų būti tavo garderobe“, – sako M. Glebutė.

Taip pat vertėtų atlikti spintos reviziją: pagalvoti, ką išties norisi dėvėti, kas patinka, o ką būtų galima atiduoti draugei ar išmainyti drabužių mainuose.

Stilistė vardija, kad spintos kapsulę galėtų sudaryti balti marškiniai, klasikinės juodos kelnės, juodi arba tamsiai mėlyni džinsai, klasikinis, patinkančio modelio sijonas, palaidinė, maža juoda suknelė, išeigai ir laisvalaikiui skirti batai. Derėtų nepamiršti ir aksesuarų. Stilistė pataria atkreipti dėmesį į skareles, nes jos gali būti labai universalios.

„Vyrams rekomenduočiau taip pat turėti marškinius baltus, džinsus, klasikines kelnes. Labai rekomenduoju investuoti į gerą švarką, kuris tiktų ir laisvalaikiui, ir verslo susitikimams. Mano pasiūlymas yra: pirkite kostiumą. Nušausite du zuikius vienu šūviu. Turėsite ir atskiras dalis, ir vieną. Tai galioja tiek vyrams ,tiek moterims“, – sako M. Glebutė.

Planuojant garderobą, reikia atsižvelgti į savo gyvenimo būdą. Spintos kapsulės elementai gali būti keičiami pagal sezoną, tačiau kai kurie drabužiai gali tikti ir keliems sezonams.

Išsamiau – Arnetos Matuzevičiūtės reportaže:

Norint atrodyti stilingai, nebūtina turėti tunto skirtingų drabužių: ar esatę girdėję apie spintos kapsulę?
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi