Gyvenimas

2020.02.24 14:31

Druskininkų Užgavėnėse – „influenceriai“ ir socialinių tinklų aktualijos

LRT.lt2020.02.24 14:31

Druskininkai, šiemet švęsdami Užgavėnes, vadovavosi žinomos etnologės Gražinos Kadžytės įžvalgomis: „Protingam žmogui Užgavėnės visada šiuolaikiškos. Jos visada buvo pritaikomos laikmečiui“, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Šeštadienį „Užgavėnių dūzgės“ Druskininkuose buvo šiuolaikiškos ir modernios, galima sakyti – revoliucinės. Tradicinį Kanapinį ir Lašininį pakeitė „influencerių“ personažai Naglas Kanapierancas ir Ėdrė Lašinskuvienė, vis dar populiarius pokemonus – tolimi jų giminaičiai Moremonai. Taip išsiilgto sniego į šventę buvo atgabenta iš „Snow Arenos“.

Užgavėnės prasidėjo komandų, apsiginklavusių šiuolaikine IT technika, startu. Jos turėjo užduotį surasti ir sunaikinti žiemos pranašus Moremonus. Devynios komandos šią užduotį atliko mažiau nei per valandą.

Pramogų aikštėje įsikūrusiame kiemelių miestelyje, kuriame šeimininkavo bendruomenės, mokyklos, kurorto įstaigos, buvo kepami tradiciniai blynai, kunkuliavo puodai su riebiu šiupiniu, grojo kaukėti muzikantai.

Tradicinę Kanapinio ir Lašininio kovą, kuri paprastai vyksta daužant vienas kitą šiaudų maišais, pakeitė „intelektualūs“ Naglo Kanapieranco ir Ėdrės Lašinskuvienės dialogai ir „protmūšiai“, feisbuko sekėjų skaičiavimai, o šventės dalyviai savo prielankumą vienam ar kitam iš šių „influencerių“ galėjo įrodyti klijuodami širdeles ant fotosienelės, prie kurios vedė „žaliasis“ kilimas.

Žinoma, daugiausia širdelių surinko Naglas Kanapierancas, todėl jis ir laimėjo šią dvikovą.

Tie, kas norėjo linksmybių, dalyvavo Žiemašokių (R)evoliucijos šokių konkurse arba klausėsi grupės „Lietuvaičiai“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.