Naujienų srautas

Gyvenimas2020.03.01 09:21

Iš kelionės po Iraną sugrįžę lietuviai: kiti baiminosi, kad nebeparvyksime, bet pavojus negrėsė nė akimirką

„Jeigu iš jo sugrįšite, tai kai grįšite, tada ir susitiksime“, – tokiais toli gražu nepadrąsinančiais žodžiais į Iraną keliaujančius Ievą Mariją Malinauskaitę ir Paulių Balčiūną išlydėjo seneliai, tėvai ir draugai. Visgi tris savaites turistų dažnai aplenkiamoje šalyje praleidę keliautojai sako, jog Irane nė akimirką nepasijuto nesaugūs ir į kontrastingą šalį mielai sugrįžtų ir antrąsyk.

LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ viešėję keliautojai pasakoja, kad mintį vykti į Iraną jiems pakišo ten apsilankę pažįstami. „Buvo pažįstamų, kurie lankėsi Irane ir gerai atsiliepė apie šalį. Beje, gerai nuteikė ir vieno vaizdo tinklaraštininko nuotykiai Irane, kuriuos stebėjome internete“, – pasakoja iš Irano sugrįžęs Paulius. Jam antrina ir Ieva Marija, tikinanti, jog kuo daugiau apie šalį domiesi, tuo daugiau sužinai, kad joje keliauti – saugu, o apie šalį sklandantys įvairiausi stereotipai gali būti tiesiog klaidingi.

Labiausiai keliautojai norėjo pamatyti gamtą, tačiau aplankė ir miestus, Irano pasienyje esančią Kurdistano sritį. „Vykome į neturistinę šalį ir lankėme neturistines neturistinės šalies vietas“, – šypteli keliautoja Ieva Monika.

Labiausiai lietuvius nustebino Irano gamta. „Užlipau į aukščiausią kalną, nuo kurio atsivėrė nerealūs vaizdai, salose matėme šviečiantį planktoną, kas mums buvo egzotika“, – įspūdžius pasakoja Paulius.

„Kadangi Iranas beveik 25 kartus didesnis už Lietuvą, šalyje galima pamatyti daug skirtingos gamtos. Šiaurėje – žalia, stūkso vienokie kalnai, Kurdistano regione – kitokie kalnai. Na, o salos primena lietuviams gerai pažįstamą Tailandą, kur vyrauja drėgnas ir šiltas klimatas“, – kalba Ieva Monika.

Keliautojai sako, jog kelionei ruošėsi apie mėnesį, tačiau didžiąją dalį planų kūrė tiesiog vietoje. „Iki kelionės likus mėnesiui, bendravome su ten buvusiais draugais, žiūrėjome vaizdo tinkalaraščius. Svarbiausia buvo susiplanuoti išvykas į kalnus, nes turėjome tiksliai žinoti, kas mus nuveš ir parveš. Atskridę į salas nakvynės vietų ieškojome tiesiog vietoje“, – pasakoja keliautojai.

Tiesa, lengva, kaip įprasta Europoje, nebuvo. Irane ribojamas internetas, nenaudojamos ir įvairios nakvynės ar viešbučių rezervavimo platformos, todėl kai kurias vietas, kur apsistoti, keliautojai susirado tiesiog rinkdami informaciją vietoje.

Lietuviai sako, jog trijų savaičių Irane jiems pakako – nors visko tikrai nepamatė, jau pirmąją savaitę įspūdžių buvo tiek, kad prireikė ilsėtis. Ieva Marija ir Paulius tikina, jog visos kelionės metu nepasitaikė jokių pavojingų situacijų ir jiems nė karto nekilo mintis, jog veltui Iraną pasirinko kaip kelionės kryptį. Jiedu sako, jog mielai sugrįžtų ten ir antrą kartą, tik šįkart kartu pasiimtų ir tėvus.

Visas pokalbis – įraše

Tris savaites po Iraną keliavę Paulius ir Ieva Marija: tėvai išleisti nenorėjo

Kelionės akimirkos – nuotraukų galerijoje

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi