Naujienų srautas

Gyvenimas2020.02.21 14:23

Amerikiečių kino vunderkindas Wesas Andersonas pristato naują filmą

LRT.lt 2020.02.21 14:23

Amerikiečių kino vunderkindas Wesas Andersonas priklauso tiems režisieriams, kurių darbus galima atpažinti iš karto. Naujausias režisieriaus filmas „Siunta Prancūzijai“ (angl. „The French Dispatch“) ir vėl neįtikėtinai gražus – kūrybingas, išradingas, spalvingas ir, žinoma, kupinas garsiausių aktorių, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Kalbant apie filmo siužetą, kurį bent iš dalies įkvėpė W. Andersono meilė amerikiečių savaitiniam žurnalui „The New Yorker“, filmas „Siunta Prancūzijai“ seka to paties pavadinimo išgalvoto žurnalo kryžiaus žygius. Ši kino juosta yra istorijų rinkinys, tarsi meilės laiškas žurnalistams, nukeliantis į išgalvotą 20 amžiaus Prancūzijos miestelį, kuriame įsikūrusi amerikiečių laikraščio užsienio redakcija kuria žurnalą.

„Filmo „Siunta Prancūzijai“ veiksmas vyksta praėjusio amžiaus 6-ajame dešimtmetyje Prancūzijoje ir pasakoja apie amerikiečių žurnalistų grupę. Šią istoriją nėra lengva paaiškinti, – teigia pats režisierius W. Andersonas. – Pagrindinis veiksmas tarsi sukasi aplink Prancūzijoje įsikūrusį amerikiečių žurnalistą, kuris kuria savo žurnalą. Tai daugiau nei šio vyro, žurnalisto, kovojančio parašyti, ką iš tiesų nori, portretas. Tai nėra filmas apie spaudos laisvę, bet kalbėdamas apie žurnalistus, privalai atskleisti, kas iš tiesų vyksta jų realiame pasaulyje.“

Naujojo filmo aktorių kolektyvas atrodo tiesiog nepriekaištingai, nes W. Andersonas mėgsta bendradarbiauti su pažįstamais veidais iš ankstesnių savo filmų – ne išimtis ir „Siunta Prancūzijai“, kuriame vaidina Frances McDormand, Tilda Swinton, Adrienas Brody, Billis Murray, Owenas Wilsonas, Willemas Dafoe bei Jasonas Schwartzmanas.

Be abejo, šįkart taip pat bus naujų žvaigždžių, tarp jų – Timothée Chalamet, Kate Winslet, Benicio Del Toro bei Elizabeth Moss. Šįkart Wesas Andersonas ne tik režisavo, bet kartu su Romanu Coppola, Jasonu Schwartzmanu bei Hugo Guinnessu ištobulino filmo scenarijų.

Visi šio režisieriaus filmai tobuli iki paskutinės detalės, juos verta žiūrėti ne vieną kartą, nes mėgaujantis vaizdais galima pamesti dialogą, o klausantis aktorių – nepastebėti gražiausių smulkmenų, jau nekalbant apie nuolat apdovanojimams nominuojamus garso takelius, kostiumus, filmo montažą.

Pasirodžiusiame filmo „Siunta Prancūzijai“ anonse yra naudojamas kampuotas vaizdo kraštinių santykis, dominuoja vaizdingi portretai, Billis Murray kabinėjasi prie vaikų, o Timothée Chalamet maudosi vonioje. Galima būtų plėstis, tačiau esmė – B. Murray yra žurnalo redaktorius, o Arthuras Howitzeris Jaunesnysis bei T. Swinton, O. Wilsonas ir F. McDormand – jo personalas. Ir kaip atskleidžia anonsas, likęs filmas padalintas į tris dalis, kiekviena iš jų pasakoja apie žurnale išspausdintą istoriją.

Pasak Elizabeth Moss, vaidinančios nedidelį vaidmenį filme, kino juosta „Siunta Prancūzijai“ sulauks didžiulės sėkmės dėl išskirtinių W. Andersono gudrybių.

„Prancūzijoje filmavausi dvi dienas. Tai buvo tarsi žingsnis į Weso Andersono filmą, – apie savo patirtį filmavimo aikštelėje pasakojo E. Moss. – Visi aplink atrodo tarsi buvę Andersono filme – ir dažniausiai tokie jie ir yra – ir pasirodo Wesas Andersonas, kuris taip pat atrodo tarsi iš Weso Andersono filmo. Tai buvo tarsi keistas sapnas. Ir visi aplink tokie malonūs. Vieni skaito, kiti klausosi muzikos, dar kiti kalbasi ir valgo raguolius. Tai pati civilizuočiausia patirtis mano gyvenime.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi