Gyvenimas

2020.02.21 21:22

Kaip atrodo žiema, prisiminti kviečia Belmonte prasidėjęs ledo skulptūrų festivalis

LRT.lt2020.02.21 21:22

Vasario 21–23 dienomis Belmonte, Vilniuje vykstantis Ledo skulptūrų festivalis „Pasaulio sapnas“ kviečia pasinerti į žiemos prisiminimus bei atkreipti dėmesį į klimato kaitos problemą pasaulyje. Nors šiuo metu baltą ir šaltą žiemą pasaulis tik sapnuoja, festivalio skulptoriai sako, jog galėjo būti ir blogiau, bet prieš pat savaitgalį spustelėjęs šaltukas leido šiek tiek atsikvėpti.

Anot festivalio sumanytojų, ledo skulptūrų grožis yra unikalus ne tik savo laikinumu, bet ir spindesiu, spalvomis bei neapibūdinama magija, kuri sustabdo laiką ir kviečia žiūrovus į išskirtinių pojūčių kelionę.

Renginio dalyvius pasirodymais džiugins ledo meistrai, iš ledo išskaptuosiantys įspūdingas skulptūras, kurios vakare pasidabins įvairių spalvų šviesomis. Šiemet skulptūroms planuojama išnaudoti net 50 tonų skaidraus ledo, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Festivalio svečiai taip pat bus kviečiami pasiklausyti žiemos muzikos garsų, atliekamų iš ledo pagamintais muzikos instrumentais, o mažųjų lankytojų laukia staigmena – čiuožinėjimas nuo specialiai festivaliui pagaminto žiemos kalniuko.

Vilniaus miesto pakraštyje, Belmonte, šį vakarą prasidės ledo skulptūrų festivalis

Festivalio organizatorius, įmonės „Ledo meistrai“ vadovas Paulius Orlovas atskleidė, jog renginio metu bus siekiama net dviejų rekordų: „Penktadienį rinksime aukščiausią ir gražiausią ledo skulptūrą, o šeštadienį – užšaldysime žmogų lede.“

Tačiau P. Orlovas teigė bijantis, jog šis festivalis visgi gali būti paskutinis: „Žvelgiant į klimato kaitos reiškinius pasaulyje bei Lietuvoje, baiminamės, kad šis festivalis gali būti paskutinis. Klimato atšilimas ledo meistrų darbui, tikėtina, darys įtaką ir ateityje, todėl ilgainiui šios profesijos gali ir nelikti.

Festivalio metu gaminsime elektrą iš saulės spindulių ir šaldysime Lietuvos gelmių vandenį – taip sieksime atkreipti dėmesį į svarbią pasaulyje problemą – globalinį atšilimą.“

Renginiui besiruošiantys skulptoriai taip pat nerimauja dėl žiemai nepįrastai šiltų orų, tačiau džiaugiasi prieš pat savaitgalį paspaudusiu šaltuku. „Mums pasisekė, kad sulaukėme šiek tiek „minuso“, nes tikėjomės, kad bus lietus, – LRT TELEVIZIJOS laidai „Labas rytas, Lietuva“ sakė skulptorius Mindaugas Junčys. – Dirbant tokius darbus, oras daro didelę įtaką. Blogiausia, kas galėtų būti, tai aukštesnė pliusinė temperatūra ir lietus“, – kalbėjo skulptorius.

Ledo skulptūrų festivalis „Pasaulio sapnas“ vyks Vilniuje, poilsio ir pramogų centre „Belmontas“.

Festivalio „Pasaulio sapnas“ programa

Penktadienis (vasario 21 d.)

18:00 val. Renginio pradžia

19:00 val. Aukščiausios ledo skulptūros rekordas

19:40 val. Gyvo garso pasirodymas (atlik. Edmundas Janušaitis)

21:00 val. Gražiausios skulptūros rinkimai

22:00 val. Vakaro pabaiga

Šeštadienis (vasario 22 d.)

10:00 val. Pradžia

13:00 val. Ledinio žmogaus rekordas

18:00 val. Pasaulio šviesos ant skulptūrų

20:00 val. Žiemos kvietimas per ledo ragą

21:00 val. Ledo šou

22:00 val. Vakaro pabaiga

Sekmadienis (vasario 23 d.)

10:00 val. Mankšta

11:00 val. Ledo kalniuko išbandymas

18:00 val. Pasaulio šviesos

19:00 val. Koncertas iš ledo pagamintais instrumentais

20:00 val. Žiemos kvietimas per ledo ragą

21:00 val. Festivalio uždarymas

22:00 val. Renginio pabaiga

Ledo skulptūrų festivalio akimirkos – nuotraukų galerijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.