Gyvenimas

2020.02.23 16:02

Vilniuje nuskambėjo „Dainų dainelė 2020“

LRT.lt 2020.02.23 16:02

LRT PLIUS eteryje prasideda tiesioginė konkurso „Dainų dainelė 2020“ transliacija. Tiesiai iš „Dainų dainelė 2020“ scenos Lietuvos vaikų ir jaunimo centro Vilniuje solistai, duetai, grupės ir ansambliai dovanojo šiltą, skambiausių dainų kupiną popietę.

„Konkursas „Dainų dainelė“ yra vienas unikaliausių, ilgametes tradicijas turinčių Lietuvos muzikinių renginių, kurio scenoje jau yra pasirodę daugiau nei 200 tūkst. jaunųjų atlikėjų.

LRT ne pirmi metai tampa šio visą Lietuvą vienijančio renginio partnere, nes norime padėti puoselėti dainavimo kultūrą ir skatinti Lietuvos vaikų meninę saviraišką, o taip pat pasiūlyti prasmingo ir įdomaus turinio LRT žiūrovams. Kviečiame žiūrėti „Dainų dainelę“ ir palaikyti jos dalyvius“, – sako LRT generalinės direktorės pavaduotojas Gytis Oganauskas.

Iš viso bus parodyta 10 „Dainų dainelės“ laidų – 9 atrankinės, vyksiančios Lietuvos vaikų ir jaunimo centre Vilniuje, ir baigiamasis konkurso laureatų koncertas, kurį LRT TELEVIZIJA tiesiogiai transliuos iš Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro.

Po kiekvienos atrankinės laidos geriausiai pasirodžiusius dalyvius paskelbs konkurso organizatorių suburta profesionali vertinimo komisija. Dar vieną laureatą, kuris pasirodys baigiamajame koncerte, žiūrovai išrinks LRT.lt portale. Balsavimas prasidės atrankinės laidos transliacijos metu sekmadienį ir tęsis iki artimiausio šeštadienio 20.00 valandos. Į finalą pateks atlikėjas, kuris LRT.lt surinks daugiausia palaikymo balsų ir nebus pačių organizatorių atrinktas į finalinį koncertą.

Šių metų „Dainų dainelę“ veda žurnalistas, LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ vedėjas Ignas Krupavičius ir LRT televizijos ir radijo laidų bei renginių vedėja, pianistė Gerūta Griniūtė.

Žiūrovai „Dainų dainelės“ atrankos laidas taip pat gali stebėti ir atvykę į Lietuvos vaikų ir jaunimo centrą (Konstitucijos pr. 25, Vilnius. Žiūrovai prašomi atvykti 15.30 val.).

Pirmoji „Dainų dainelė“ buvo surengta dar 1974 metais. Tuomet ją rengė Lietuvos televizija, kurios muzikos redakcijos darbuotojai ir sugalvojo šio konkurso idėją. Nuo 1998 metų konkurso organizatorius yra Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla. Kas antrus metus rengiamame konkurse kviečiami dalyvauti 3–19 metų vaikai ir mokiniai iš visos Lietuvos.

Tiesioginė konkurso „Dainų dainelė 2020“ transliacija – kiekvieną sekmadienį per LRT PLIUS nuo 16.00 valandos.