Naujienų srautas

Gyvenimas2020.02.21 11:03

Lėlių teatras – ne tik vaikams: Panevėžyje pristatoma premjera suaugusiesiems

žiūrėkite reportažą

Šį savaitgalį į lėlių teatrą kviečiami suaugusieji. Panevėžio lėlių vežimo teatras ruošiasi ne vaikiško spektaklio premjerai. Komiškas ir siautulingas, pagal Pjero Bomaršė knygą pastatytas spektaklis žengia į Panevėžio lėlių teatro sceną. Tai pirmasis tokio pobūdžio spektaklis suaugusiesiems šiame teatre.

„Spektaklyje vaidina ir lėlės, ir aktoriai. Paliekama daugiau erdvės aktoriams emocijas reikšti ne tik lėlių judesiais, bet ir savo veiksmais, reakcijomis“, – sako režisierius Romanas Kozakas ir priduria, kad suvaldyti šiuos du planus sudėtinga – kyla klausimų kaip pateikti lėlę, kaip suvaldyti gyvąjį planą.

„Ieškome kuo įdomesnių akimirkų, kaip supinti tuos du planus, kad būtų suprantama. Sunkumų yra, nes aktoriui reikia greitai persiorientuoti čia pat scenoje vos per kelias sekundes ir nepamesti žiūrovo dėmesio, kad viskas būtų aišku“, – sako režisierius.

Panevėžio lėlių vežimo teatre – pirmasis lėlių spektaklis, skirtas suaugusiems

Supintos meilės intrigos ir netikėtos situacijos pasakoja dviejų jaunų, gyvenimo patirties stokojančių žmonių – Siuzanos ir Figaro – vedybų planavimo istoriją.

„Spektaklis faktiškai apie vyro ir moters meilę, apie pavydą, apie intrigas, apie tai, kas vyksta kiekvieną dieną mūsų gyvenime, tik gal ne visada mes apie tai kalbame, arba ne visada kalbame viešai. O lėlių teatre šita pjesė turėtų skambėti labai gražiai, gerai. Kodėl? Todėl, kad tai kas yra nepatogu pasakyti gyvai žmogus žmogui, tą gali labai lengvai padaryti lėlė“, – sako teatro direktorius, meno vadovas Antanas Markuckis.

Tokio tipo lėlių spektaklio pastatymas – išbandymas ir aktoriams.

„Žinoma, patogiau slėptis už lėlės, nei tu esi atvirame plane. Daug patogiau. O šiaip tai, vaidmenį reikia atlikti, pasiruošti jam taip pat“, – sako aktorė Danutė Rukšienė.

Premjera siekiama kelti suaugusio žiūrovo susidomėjimą lėlių teatru. Dažnai manoma, kad lėlės skirtos tik vaikams, tačiau scenoje jos gali tapti priemone skatinti diskusijas apie sudėtingas gyvenimo situacijas ar net jas spręsti.

Išsamiau – Arnetos Matuzevičiūtės reportaže:

Panevėžio lėlių vežimo teatre – pirmasis lėlių spektaklis, skirtas suaugusiems
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi