Gyvenimas

2020.02.20 15:26

Parodoje „Laisvės kariai“ – pirmoji pažintis su atkurtomis partizanų uniformomis

LRT.lt2020.02.20 15:26

Vilniuje atidaryta dizainerio Giedriaus Paulausko paroda „Laisvės kariai“, kurioje pristatoma ne tik atkurta originali partizanų uniforma, bet ir pirmą kartą eksponuojamos autentiškos tarpukario Lietuvos karininkų kepurės, iki šiol saugotos Lietuvos muziejų saugyklose ir niekada nerodytos viešai.

Parodos atidaryme Vilniaus dailės akademijos parodų salėje „Titanikas“ dalyvavo partizanas Juozas Jakavonis-Tigras, pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė, Vilniaus meras Remigijus Šimašius ir kiti kviestiniai svečiai.

Parodoje pirmą kartą bus galima susipažinti su atkurtais autentiškais partizanų laikų drabužiais, jų modeliais, audiniais, siuvėjų brėžiniais. Uniformoje – net dygsniai bus autentiški, tokie, kaip siuvėjai siūdavo prieš 70-80 metų.

„Šia paroda noriu atiduoti pagarbą partizanams, ryšininkams bei visiems kovotojams už Lietuvos laisvę. Kuo aiškiau juos prisiminsime, tuo stipriau jie bus gyvi mūsų atmintyje“, – sako parodos autorius dizaineris G.Paulauskas, savaitgaliais asmeniškai vesiantis ekskursijas po parodą ir pasakosiantis, kokią informaciją jam pavyko surinkti įvairiuose archyvuose ar bendraujant su tuos laikus dar prisimenančiais amžininkais.

Parodos atidarymo akimirkos – nuotraukų galerijoje:

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.