Gyvenimas

2020.02.20 10:50

Tokių mažų žiūrovų Kauno lėlių teatre dar nebuvo: pristatytas spektaklis kūdikiams

žiūrėkite reportažą
LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.02.20 10:50

Kauno valstybinis lėlių teatras pristato pirmąją premjerą patiems mažiausiems žiūrovams – mažyliams nuo dešimties mėnesių iki dvejų metų. Tai pirmasis spektaklis lėlių teatre, kai žiūrovams bus leidžiama lipti ant scenos, o aktoriai sako esantys nusiteikę improvizuoti ir atviri nenuspėjamoms situacijoms.

Spektaklį „Pasaulėliai“ kuria choreografė, šokio pedagogė Birutė Banevičiūtė ir scenografė bei kostiumų dailininkė Medilė Šiaulytytė. Tai antras jų bendras darbas. Spektaklio muziką kuria kompozitorė Rasa Dikčienė.

Žinios. LRT tyrimas: nuotekas su gyvsidabriu į Kuršių marias leido ir valstybės įmonė – Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija

Viena iš šokio spektaklių kūdikiams Lietuvoje pradininkių, Birutė Banevičiūtė sako, kad toks spektaklis, kuriame vaidina lėlės, jai pirmas. Mažųjų reakcijas žiūrint spektaklį ji jau matė: „Reakcijos buvo visų nuostaba, mama viena sakė, kad jos berniukas nenusėdi nė minutės, jis čia 20 minučių net įkvėpti pamiršo, bet po to vis tiek įsijungė į veiksmą.“

Pirmą kartą lėlių teatre žiūrovai galės lipti ant scenos ir trys jauni aktoriai pripažįsta, kad vaidinti apsuptiems mažylių, jiems – iššūkis, nes reikia galvoti ne tik apie choreografiją, kolegas, bet ir apie judrių vaikų saugumą.

Statydama spektaklį režisierė ypatingą dėmesį skyrė vaikų raidos etapams ir su dailininke stengėsi neperkrauti scenos, joje palikdamos tik prasmingas detales.

„Pasaulėlių“ premjera Kauno Valstybiniame lėlių teatre – šį savaitgalį. Tai pirmasis šio teatro spektaklis patiems mažiausiems žiūrovams.

Išsamiau – Jūratės Anilionytės reportaže:

Žinios. LRT tyrimas: nuotekas su gyvsidabriu į Kuršių marias leido ir valstybės įmonė – Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.