Naujienų srautas

Gyvenimas2020.02.19 10:46

Šiauliečiai kviečia švęsti Užgavėnes: nors iš kiemo varyti nėra ką, metas garsiau kviesti pavasarį

LRT.lt 2020.02.19 10:46

2020 m. vasario 22 d., šeštadienį, 14 val. Žaliūkių malūnininko sodyboje (Architektų g. 73, Šiauliai) prasidės Užgavėnių šventė. Tai pirmas ir turbūt pats triukšmingiausias projekto „Tradiciniai sambūriai prie Žaliūkių vėjo malūno“ renginys, kuriuo pradedamas 2020 metų kalendorinių švenčių ciklas „Aušros“ muziejuje, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Šiais metais šventinę nuotaiką Užgavėnėse skleis Žemaitijos nacionalinio parko folkloro ansamblis „Platelē“, atvešiantis į Šiaulius tikras žemaitiškas tradicijas; Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Raudėnų filialo kolektyvai „Jaunimėlis“ ir „Gerviki“; Gegužių progimnazijos folkloro ansamblis „Gasužis“ ir tautinių šokių būrelis „Juostinas“; Dainų muzikos mokyklos folkloro ansamblis „Vieversėlis“; Lietuvos tautodailininkų Šiaulių skyriaus folkloro ansamblis „Margulis“.

Skambės ne tik lietuviškos ir žemaitiškos melodijos – Ukrainiečių asociacija „Karpatai“ jau trečius metus iš eilės šventės lankytojus kviečia pajudėti ir pagal trankią ukrainietišką muziką. Jiems nenusileis ir šventėje dalyvausiantys rusų bei baltarusių tautinių bendrijų artistai.

Lankytojų lauks gardūs blynai bei kiti Užgavėnių valgiai, Šiaulių universiteto Botanikos sodo specialistų verdama žolelių arbata, daugelį tiesiog nustebins ir spalvingas bei turtingas Užgavėnių jomarkas. Veiks pirtis ant ratų „Angelai ir demonai“, kurioje bus puiki proga pasikaitinti, jei kas netyčia sužvarbtų. Pernai tie, kurie patikrino pirtelės garą, liko labai patenkinti, tad nepakartojamus įspūdžius galime pažadėti ir šių metų šventės dalyviams.

Visą popietę bus galima pajodinėti Šiaulių jaunųjų gamtininkų centro žirgais. Gamtininkai žadėjo, kad žirgo dydį bus galima pasirinkti pagal raitelio ūgį.

Sušalti nebus kaip: šokiai ir dainos prie laužo, Kanapinio ir Lašininio kova, Morės deginimas sušildys kiekvieną muziejaus lankytoją.

Daugelis jau pastebėjo, kad šiais metais žiemos lyg ir nebuvo. Tai gal nereikia ir Užgavėnių? Atsakydami skeptikams, muziejininkai primena – per Užgavėnes ne tik varoma žiema, bet ir kviečiamas pavasaris. Tad šiauliečius ir miesto svečius, pasiilgusius pavasario, raginame atvykti pašėlti prie malūno. Juk ilgėjant dienoms, taip norisi susiburti į krūvą, drauge pasilinksminti.

Užgavėnės Žaliūkių malūnininko sodyboje vyks iki 17 val.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi