Gyvenimas

2020.02.18 17:06

Japonijoje į ledinį vandenį sušokę pusnuogiai vyrai kvietė pavasarį

žiūrėkite reportažą

Tūstančiai japonų dalyvavo šimtus metų skaičiuojančioje tradicijoje, per kurią kviesdami pavasarį šoko į ledinį vandenį. Šventės dalyviai taip pat demonstravo vyriškumą grumdamiesi dėl į minią mestų sėkmės talismanų.

Prieš pat festivalio pradžią – apvalantis šuolis į ledinį vandenį. Dešimt tūkstančių pusnuogių vyrų Japonijos Okajamos miesto šventykloje pratęsė penkis šimtus metų skaičiuojančią tradiciją.

Žinios. Tūstančiai japonų dalyvavo šimtus metų skaičiuojančioje tradicijoje, per kurią kviesdami pavasarį šoko į ledinį vandenį

„Sakoma, kad po šių maudynių į Okajamą ateis pavasaris. Tikiu, kad oras tuoj pat ir atšils. Ateis pavasaris, o su juo – ir sėkmė“, – sako šventės dalyvis Jasuhiko Tokujama.

Po ledinių maudynių – bandymas pagauti sėkmę. Tamsoje puolama ieškoti šventiko į minią mestų medinių talismanų, kurie laimingiesiems ir jų šeimoms esą užtikrins sėkmingus metus.

Po pusvalandžio stumdymosi ir grumtynių, sėkmės talismanai rado savo šeimininkus. Daugelis varžybų dalyvių atsipirko tik keliais įbrėžimais ir mėlynėmis – kitaip nei praeityje, kai pasitaikydavo net mirčių.

Prieš kelis šimtmečius varžytasi dėl popierinių talismanų, tačiau išaugus šventės populiarumui, iš jų, kaip ir iš drabužių, likdavo tik skuteliai.

Išsamiau – Justino Vainilavičiaus reportaže:

Žinios. Tūstančiai japonų dalyvavo šimtus metų skaičiuojančioje tradicijoje, per kurią kviesdami pavasarį šoko į ledinį vandenį