Naujienų srautas

Gyvenimas2020.02.17 18:01

Plastikinius maišelius kaupianti menininkė iš jų kuria kuprines ir paveikslus

„Masinė plastiko tarša yra vartojimo tendencijų pasekmė ir atspindys“, – sako architektė ir menininkė Laura Petruškevičiūtė. Ji, susirinkusi šimtus panaudotų plastikinių maišelių, ėmė kurti įvairius produktus – kuprines, pinigines, paveikslus. „Mūsų šiukšlės – mano menas“ – taip pavadinta nauja architektės paroda. Iš

L. Petruškevičiūtė namuose turi šimtus, gal net tūkstančius plastikinių maišelių. Čia jie atkeliavo iš Glazgo, Barselonos ir skirtingų Lietuvos miestų. Iš jų Lauros namuose gimsta įvairūs produktai ir meno kūriniai.

„Viskas iš tiesų prasidėjo nuo vizitinės kortelės, kaip galėtum reprezentuoti savo studiją. Sugalvojau, kad gal reikia sulydyti plastikinius maišelius, kurių buvo apstu namie, į tokią medžiagą, ant kurios galėtume spausti tą savo informaciją kompanijos. Lygintuvu palydžiau tuos plastikinius maišelius, pamatėm, kad įdomi medžiaga gaunasi, bėgau siuvimo mašinos pirkti“, – sako L. Petruškevičiūtė.

„Mūsų šiukšlės-mano menas“ – tūkstančiai maišelių iš viso pasaulio architektės rankose tampa paveikslais

Eksperimentuodama per kelerius metus Laura ieškojo alternatyyvių ir greitesnių būdų reikiamai medžiagai išgauti. Taip jos namuose atsirado karščio presas.

Pasak menininkės, projektas gyvuos tol, kol bus plastikinių maišelių.

Mažiausiai 500 plastikinių maišelių virto septyniais paveikslais. „Mūsų šiukšlės – mano menas“ – taip pavadinta šių architektės darbų paroda. Plastikinių maišelių atliekos tapo tarsi dažais, komponuojant unikalius plastiko koliažus. Tai pirmoji menininkės Lietuvoje eksponuojama paroda, ją visą vasarį galima stebėti „Miesto laboratorijoje“.

Laura juokauja, kad kiekvienas, pasiryžęs gyventi ekologiškai, pirmiausia turėtų visus plastikinius maišelius atiduoti jai. Tuomet imtis kitų, kad ir mažų žingsnelių – nepamiršti į parduotuvę pasiimti drobinio maišelio, be to, stengtis planuoti, ką pirkti.

Savų įpročių keitimas reikalauja daug pastangų, įsitikinusi Laura. Bet, jei norime matyti teigiamą rezultatą, prie jo turi prisijungti kuo daugiau žmonių. O kol kas Laura kaupia panaudotus plastikinius maišelius ir jau planuoja kitas parodas.

Išsamiau – Gabrielės Kloniūnaitės reportaže:

„Mūsų šiukšlės-mano menas“ – tūkstančiai maišelių iš viso pasaulio architektės rankose tampa paveikslais
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi