Naujienų srautas

Gyvenimas2020.02.17 11:54

Vasario 16-ajai skirti naktišokiai Pasvalio rajone jau tapo tradicija

Šeštadienį į Pasvalio rajone esančius Valakėlius žmonės iš visos Lietuvos plūdo šokti. Ten vyko Nepriklausomybės atkūrimo dienai skirti naktišokiai.

Pradėję šeštadienį aštuntą valandą vakaro Pasvalio rajone žmonės Lietuvos nepriklausomybės dieną pasitiko šokdami. Čia jau šeštą kartą vyko tradicinis naktišokių renginys „Šokame Nepriklausomybę“.

„Aš manau, kad mes pirmi pradedame švęsti Vasario 16. Nes pradedame vasario 15, 20 val. vakare ir 12 val. giedame himną, ir po to vėl tęsiasi šokiai“, a – sako renginio organizatorė Lina Bartašienė.

Naktišokiai „Šokame Nepriklausomybę“: Pasvalio rajono gyventojai Lietuvos nepriklausomybės dieną pasitiko šokdami

Renginio organizatorė sako, kad atvykus į naktišokius miegoti nėra kada. Nepertraukiamai groja muzikantai, scenoje jie keičia vieni kitus, o salėje taip pat besikeisdami sukasi daugiau nei 300 žmonių.

Šokiai, skirti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai, vyksta kol aikštelėje nebelieka nė vieno šokėjo. Yra buvę, kad renginys baigėsi sekmadienį 14-liktą valandą.

„Nuėjus į salę matosi kaip žmonės prakaituoja ir jie prakaituoja dėl to, kad sulauktų tos 16 dienos ryto. Nežinau, man čia atrodo geriausia meilės išraiška“, – sako renginio idėjos autorė Rūta Stonkienė.

Dalyvauti šokių maratone žmonės atvyksta ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Latvijos, sulaukiama svečių ir iš kitų užsienio šalių.

Į renginį užsukę, net ir šokti nemokantys asmenys, kaip mat įtraukiami suktis poromis ar rateliais. Renginio idėjos autorė sako, kad tradiciniai lietuvių šokiai šiuo metu išgyvena renesansą: „Lietuvio iš lietuvio neišmuši, o daugiau tai – čia bendruomenė yra. Šokių bendruomenė Lietuvoje vis plečiasi ir matome, kad poreikis vis didėja. Visi pradėjo vis labiau norėti žinoti kokios mūsų tos šaknys yra. Tai viena iš patraukliausių formų ir jaunimui, nes tai vyksta ir naktį, ir kai gaublys sukasi.“

Vidurnaktį sugiedoję Tautišką giesmę, šokėjai renginyje trypė iki pat pusiaudienio.

Išsamiau – Arnetos Matuzevičiūtės reportaže:

Naktišokiai „Šokame Nepriklausomybę“: Pasvalio rajono gyventojai Lietuvos nepriklausomybės dieną pasitiko šokdami
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi