Gyvenimas

2020.02.17 11:39

Spalvingus karnavalus Venecijoje ir Nicoje temdo baimė dėl koronaviruso bei skaudūs prisiminimai

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.02.17 11:39

Savaitgalį prasidėjęs 136-asis Nicos karnavalas tęsis iki mėnesio pabaigos, o pagrindinė įspūdingų eisenų tema – mados pasaulis. Tuo pat metu Italijoje vyksta kitas, bene garsiausias pasaulyje – Venecijos karnavalas.

„Gėlių mūšis“ – taip vadinama konfeti jūra. Daugiau kaip 150 metų vykstantis karnavalas Nicą paverčia mados pasaulio sostine – bent taip skelbia organizatoriai. Karnavalo pavadinimas – „Mados Karalius“, o parade beveik visi pagrindiniai akcentai susiję su mados pasauliu.

Kaimyninėje Italijoje vyksta žymiausias pasaulyje – Venecijos karnavalas, garsėjantis kaukėmis. Šis festivalis gerokai didesnis, jame pernai apsilankė – 3 mln. žmonių, tuo metu Nicoje apsilankė apie 200 tūkst. Viena žymiausių karnavalo pramogų – 12 Marijų eisena, į ją atrenkama 12 vietos merginų. Nors nuotaikos džiugios, Venecijos gyventojai vis prisimena vieną įvykį.

Nuotaika slogi dėl koronaviruso protrūkio, o su juo tvyro nerimas bei atsiminimai apie didžiulį potvynį vos prieš kelis mėnesius, kuris miestui padarė didžiulės žalos. Nicoje pagrindinis organizatorių ir svečių rūpestis – saugumas. Būtent šiame mieste prieš pusketvirtų metų įvyko teroro ataka.

Išsamiau – Igno Kinčino reportaže:

Žinios. Savaitgalį Nicoje prasidėjo įspūdingomis eisenomis gausus karnavalas, pastarųjų tema – mados pasaulis
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.