Naujienų srautas

Gyvenimas2020.02.15 21:41

Londono mados savaitėje populiariausias aksesuaras – medicininė kaukė ir dezinfekavimo priemonės

Londone prasidėjusioje mados savaitėje populiarūs nauji aksesuarai kaukės ir rankų dezinfekavimo priemonės. Šią madą diktuoja nerimas dėl koronaviruso. Mados savaitės rengėjai sunerimę ir dėl to, kad atvyko gerokai mažiau kinų, kurie, pavyzdžiui, prieš dvejus metus nupirko trečdalį pasaulio prabangos prekių.

Higiena šiemet svarbiausia, sako Londono mados savaitės rengėjai. Žiūrovai dėvi kaukes, bet nežinia, ar jos taps šių metų mados „klyksmu“. Koronaviruso plitimas sudarė daug sunkumų mados savaitės rengėjams, joje bus daug spragų, nes nutrūko susisiekimas su įmonėmis Kinijoje.

Žinios. Vilniuje – pirmasis Sąjūdžio prieš Astravo atominę elektrinę suvažiavimas

„Susisiekėme su vyriausybe, su partneriais Kinijoje. Tikrai žinome, kad negali atvykti kinų žiniasklaida ir užsakovai. Viena kinų dizainerė atvyko, bet negali dalyvauti, nes neatvežta jos kolekcija dėl transporto sutrikimų ir nedirbančių įmonių. Čia tik vienas pavyzdys, kokį poveikį koronaviruso plitimas turi mūsų industrijai. Tai tęsis dar 3, o gal 6, 12 mėnesių“, – pastebi Britų mados tarybos vadybininkė Caroline Rush.

Bet kinų dizainerei Juhan Vang pavyko – atvyko ji, atvežta ir kolekcija. Jos pasirodymu pradėta mados savaitė. Kinų dizainerė įkvėpimo sėmėsi iš karalienės Viktorijos epochos.

„Bet dėl viruso negalėjau atsivežti rankų darbo detalių, uždaryti fabrikai, nedirba kurjeriai. Taigi modeliai paprastesni, bet esu laiminga, kad pavyko atsivežti kolekciją“, – teigia dizainerė.

Mados savaitės rengėjai sako, kad laikosi visų vyriausybės rekomendacijų ir persirengimo kambariuose, ir salėse, kuriose demonstruojamos kolekcijos.

„Svarbiausia – higiena, raginame visus plautis rankas, pridėjome antibakterinių priemonių. Gerokai dažniau kruopščiai valome patalpas. Žinoma, tikriname, ar kas nors nepasijuto blogai. Jeigu kas blogiau jaučiasi, bet būtinai turi dalyvauti, privalo turėti nosinaičių, galvoti apie aplink esančius žmones“, – pasakoja C. Rush.

Prabangos prekių bendrovės jau susitaikė su mintimi, kad dėl koronaviruso didelės žiūrovų minios nesulauks ne tik mados savaitė Londone, bet ir Milane, Paryžiuje atvyks gerokai mažiau kinų, o jie nuperka didelę dalį prabangos prekių. Londono mados savaitės rengėjai pasistengė, kad renginys bent atsispindėtų Kinijos socialiniuose tinkluose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi