Gyvenimas

2020.02.14 23:39

Šviesų festivalis Klaipėdoje kviečia pasivaikščioti po žymių dailininkų meno kūrinius

Jovita Gaižauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.02.14 23:39

Savaitgalį Klaipėda kviečia į šeštąjį šviesų festivalį. Lankytojų laukia trys dešimtys lietuvių ir užsienio menininkų kurtų šviesos projektų.

Uostamiestį penktadienį apgaubė ryškios šviesos, jos iki sekmadienio Klaipėda kviečia pasinerti į atgijusius paveikslus – tokia šio festivalio tema. Klaipėdiečių ir svečių laukia trys dešimtys projektų ir meninių instaliacijų.

„Ateiti čia, būti tarp žmonių, nugalėti tamsą, prie kurios mes per žiemą priprantame, ir pasidalinti šypsenomis, emocijomis ir gera nuotaika, nes tikrai šviesų festivalis pakviečia visus susiburti“, – pasakoja projekto kuratorė Goda Giedraitytė.

Panorama. Istorinė teisybė atstatyta: disidentui Antanui Terleckui – Vilniaus universiteto simbolinis diplomas, kurį kadaise iš rankų išplėšė sovietai

Turgaus gatvėje kviečia projektas „Metų laikai“, įvairiose senamiesčio gatvelėse atgyja tapytojo Prano Domšaičio paveikslai, virtualiosios realybės projekte galima pasivaikščioti po Mikalojaus Konstantino Čiurlionio darbus. Salvadoro Dali kūrybos draugija laukia netikėtoje erdvėje – du vakarus klaipėdiečiai kviečiami į „Mėlynąją vakarienę“.

„S. Dali pats garsėjo kaip puošnių ir ekscentriškų vakarienių rengėjas. Jis su žmona Gala sukviesdavo visą to meto aukštuomenę, rengdavo tokias teatralizuotas vakarienes su kaukėmis ir įvairiomis kitomis atrakcijomis“, – tikina „Mėlynosios vakarienės“ organizatorė Jovita Navickaitė.

K. Donelaičio aikštėje prancūzai menininkai sukūrė ugnikalnį, prie Neringos skulptūros kviečiama keliauti laiku.

Šviesų festivalis jau išaugo Klaipėdos kontūrus – šiemet lankytojai laukiami ir netikėtai apšviestame Raganų kalne Juodkrantėje, Kretingos vienuolyje, Kretingalėje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.