Gyvenimas

2020.02.14 20:27

„Oskaruose“ triumfavusio „Parazito“ kūrėjai sustoti neketina – pagal filmą kurs serialą

LRT.lt2020.02.14 20:27

Panašu, kad prestižiniuose „Oskarų“ apdovanojimuose triumfavę Pietų Korėjos filmo „Parazitas“ (angl. „Parasite“) kūrėjai tik įsibėgėja. Remiantis leidinio „The Hollywood Reporter“ duomenimis, šiuo metu jau kuriamas juodosios komedijos ir trilerio žanrui priskiriamu filmu paremtas miniserialas, rašo CNN.

Juodojo humoro elementais prisodrinta komedija „Parazitas“ pasakoja apie tėvynėje didėjančią atskirtį tarp turtuolių ir vargšų. Filme vaizduojama pusrūsyje gyvenanti keturių asmenų šeima, kuri, nors ir tvirta kaip kumštis, gyvena nepakeliamame skurde ir kas mėnesį suka galvas, kaip sudurti galą su galu. Kitame miesto gale, prabangioje viloje gyvena nieko nestokojantis verslininkas su šeima.

Atsitiktinumo dėka vyriausiasis varguolių sūnus gauna privataus verslininko dukros mokytojo darbą, o jo artimiesiems akimirksniu gimsta savanaudiškas planas, kaip išbristi iš skurdo. Nesustabdoma įvykių grandinė dviejų šeimų likimus supina negrįžtamai.

Praėjusį sekmadienį „Parazitas“ laimėjo net keturias pagrindines „Oskarų“ statulėles – už geriausią originalų scenarijų, geriausią užsienio vaidybinį filmą, geriausią režisūrą ir buvo pripažintas geriausiu filmu bei tapo pirmąja Pietų Korėjos juosta, kada nors pelniusia „Oskarus“ šiose kategorijose.

„Manęs tai nenustebino, tačiau labai pradžiugino. Kaip visada apdovanojimus žiūrėjau gyvai ir išgirdęs, kam atitenka „Oskaras“, porą sykių garsiai šūktelėjau, – sako kino kritikas. – Tai buvo pergalė ir įrodymas, kad „Oskarai“ keičiasi ir nori keistis“, – po apdovanojimų LRT TELEVIZIJOJE kalbėjo kino kritikas Edvinas Pukšta.

Filmo režisierius Bongas Joonas Ho kartu su amerikiečių režisieriumi ir prodiuseriu HBO užsakymu kuria juostos siužetą praplečiantį miniserialą. Bongas Joonas Ho apie šį projektą sekmadienio vakarą ant raudonojo „Oskarų“ kilimo prasitarė kanalui „Extra“.

„Darbai dar tik prasideda, – per vertėją Sharon Choi sakė režisierius. – Pradėjome diskusijas su Adamu McKay`jumi. Iš visų jėgų stengsimės sukurti aukštos kokybės miniserialą.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt