Gyvenimas

2020.02.14 11:25

Prie Lukiškių kalėjimo – neeilinė apsauga: pamatykite serialo „Stranger Things“ filmavimo užkulisius

atnaujinta 12.19
LRT.lt2020.02.14 11:25

Apie Lukiškių kalėjime vykstančius serialo „Stranger Things“ filmavimus penktadienį ryte pranešė naujienų agentūra BNS. Kad čia iš tiesų vyksta sujudimas išduoda aplink tvorą išrikiuoti automobiliai, pilni įvairios technikos. Šalia esanti gatvė uždaryta, viduryje jos – tvora, apklijuota balta plėve, kad net ir smalsuoliai praeiviai nepamatytų, kas dedasi viduje, o vartai atsidaro tik priartėjus automobiliui tamsintais langais, kad nesimatytų keleivių, arba kai kas nors išvyksta.

Kalėjimo vartus akylai stebi apsaugos darbuotojai, žvilgsniu palydintys kiekvieną, kuris jiems atrodo pernelyg priartėjęs prie filmavimo vietos.

Vartai prasiveria nedaug ir labai trumpam – kol iš kiemo išeina aikštelėje besidarbuojančios grimerės ar užeina koks kitas komandos narys.

Tačiau per plyšį galima matyti vidiniame kieme sėdinčius masuotės aktorius, apsirengusius storomis striukėmis ir ausis dengiančiomis kepurėmis.

Kadangi žiema sniegu šiemet nelepino, Lukiškių kalėjimą juosianti tvora apiberta dirbtiniu sniegu.

„Sutartis pasirašyta, filmavimas prasideda šiandien ir vyks visą savaitgalį“, – BNS patvirtino teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.

Pasaulyje populiaraus mokslinės fantastikos – siaubo serialo ketvirtojo serialo sezono filmavimams rengtasi jau nuo sausio pradžios.

Fantastinis serialas „Keisti dalykai“ kuriamas nuo 2016-ųjų. Visi trys sezonai filmuojami Džordžijos valstijoje, Džeksono miestelyje ir jo apylinkėse JAV. Serialas yra pelnęs penkis „Emmy“ apdovanojimus, buvo nominuotas „Auksiniams gaubliams“, „Grammy“ apdovanojimams.

Vilniaus kino biuras ir Teisingumo ministerija pažymi, kad pernai uždarytas Lukiškių kalėjimas sulaukia didelio užsienio kino kompanijų susidomėjimo.

Kino industrijos dėmesio Lietuva sulaukia jau kelerius metus ir dėl mokestinių lengvatų, išskirtinių filmavimams tinkančių vietų, taip pat Vilniaus kino biuro, centrinės valdžios dėmesio šalies reklamai tarp kino kūrėjų.

„Netflix“ Vilniuje pernai taip pat filmavo detektyvinį serialą „Young Wallander“ (Jaunasis Volanderis), pasaulinės sėkmės sulaukė kitos JAV televizijos milžinės HBO sukurtas mini serialas „Černobylis“, filmuotas Vilniuje, Fabijoniškėse ir Visagine.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt