Gyvenimas

2020.02.14 12:23

Garsiausioje pasaulio šunų parodoje triumfavo gražuolis pudelis Siba, įvertinti ir šunys iš Lietuvos

LRT.lt2020.02.14 12:23

Niujorke vykstanti Vestminsterio šunų paroda – viena didžiausių ir prestižiškiausių parodų pasaulyje, o kiekvienas šeimininkas svajoja, kad jo šuo pelnytų geriausio („Best in Show“) titulą. Šių metų parodoje triumfavo standartinis pudelis Siba. Tiesa, žiūrovai turėjo savo favoritą, tačiau lemiamas balsas atiteko teisėjams.

„Madison Square Garden“ arenoje susirinkę šunų mėgėjai tikrai turėjo kur paganyti akis – Vestminsterio šunų paroda vienas laukiamiausių jų renginių, o į parodą atvedami patys geriausi savo veislių atstovai.

Dėl geriausio parodos šuns titulo finale susikovė pudelis Siba, vipetas, Bourbonas, auksaplaukis retriveris Danielis, Havanos bišonas Bono, bokserė Wilma, šeltis Conradas, šiurkščiaplaukis foksterjeras Vinny.

Ir nors sunku patikėti, kad šunų parodos žiūrovai yra ne ką mažesni aistruoliai, nei, pavyzdžiui, krepšinio sirgaliai per paskutiniąsias kėlinio minutes, arenoje netrūko emocijų. Žiūrovų favoritas buvo retriveris Bourbonas, aukščiausius balus Sibai skyręs teisėjas buvo palydėtas pasipiktinimo šūksniais, skelbia agentūra AP. Galiausiai Danielis liko trečias, o jį aplenkė ne tik Siba, bet ir vipetas Bourbonas.

Beje, auksaplaukis retriveris dar niekada nelaimėjo geriausio šuns titulo, o Siba – nuo 2002-ųjų yra jau dešimtasis pudelis, kuriam atiteko svajonių titulas. Tiesa, standartinis pudelis pastarąjį kartą buvo laimėjęs 1991-aisiais, tačiau kitokių dydžių pudeliai nuolat būna įvertinti pagrindiniu prizu.

Vis dėlto, nepastebėti Sibos tiesiog neįmanoma – įspūdinga šukuosena, išpuoselėtas kailiukas, stilingas kirpimas.

Ruošdamiesi parodai šeimininkai negaili net ir šimtų tūkstančių JAV dolerių, kad jų augintinis būtų pastebėtas, šioje parodoje piniginių prizų nėra – geriausiam šuniui atitenka sidabrinis dubenėlis ir galimybė šiuo pasiekimu girtis visą gyvenimą.

Šeimininkų piniginę ši pergalė gali papildyti tik veisiant šuniukus – šios parodos čempiono palikuonių kaina iškart gerokai išauga.

Šioje prestižinėje parodoje su savo augintiniais, garbanotuoju bišonu ir Maltos bišonu, taip pat dalyvavo kauniečiai Janita ir Tauras Plungės. Jų šunys taip pat buvo įvertinti ir pateko į geriausių savo kategorijoje dešimtuką.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt