Naujienų srautas

Gyvenimas2020.02.13 12:30

Pasaulinė radijo diena: radijas ne tik operatyviai informuoja, bet ir lavina vaizduotę

UNESCO visada ieško būdų ir temų, kaip vienyti pasaulį. Vienas iš jų – paskelbti pasaulinę radijo dieną. Vasario 13-ąją ji minima nuo 2012-ųjų.

LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ viešėję LRT KLASIKOS vadovas Julijus Grickevičius ir LRT radijo departamento vadovas Giedrius Masalskis pasakojo, kodėl pasaulinė radijo diena švenčiama būtent vasario 13-ąją ir kuo žmonėms yra svarbus radijas.

Sveikiname su radijo diena – ši medija mus lydi ir tada, kai to nepastebime

Pasak J. Grickevičiaus, pasaulinei radijo dienai minėti parinkta vasario 13-oji, nes būtent tada pradėjo veikti Jungtinių Tautų radijas.

Anot G. Masalskio, radijas yra labai svarbus kiekvieno žmogaus gyvenime. O J. Grickevičius priduria, kad radijas dar ir lavina vaizduotę: „Vizualumas ir jo perteklius labai dažnai veikia žudančiai mūsų vaizduotę, o radijas pirmiausiai atakuoja mūsų smegenų vietą, kuri įsivaizduoja.“

Beje, pasak pašnekovų, kol LRT RADIJAS informuoja ir praneša šviežiausias naujienas, LRT KLASIKA auditorijai siūlo kitokį turinį – vakarus su knyga, poezijos skaitymus, koncertus, spektaklius.

Išsamus pokalbis – radijo įraše:

Sveikiname su radijo diena – ši medija mus lydi ir tada, kai to nepastebime
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi