Gyvenimas

2020.02.12 12:21

Pietų Korėjoje noras išvysti „Oskaruose“ triumfavusį „Parazitą“ – didesnis už koronaviruso baimę

žiūrėkite reportažą
LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.02.12 12:21

Pasaulio Sveikatos Organizacija nusiteikusi optimistiškai – yra realių šansų sustabdyti Kinijoje kilusį koronavirusą, oficialiai vadinamą „Kovid-19“, kurio aukomis tapo daugiau nei tūkstantis žmonių. Pietų Korėjos kino mėgėjų noras pamatyti 4 „Oskarus“ laimėjusį jų tautiečio filmą „Parazitas“ pasirodė stipresnis nei viruso baimė. Tiesa, apsauginių priemonių jie neatsisakė.

Pietų Korėjoje kino teatrų salės buvo tuščios po to, kai buvo pranešta, kad vienas iš koronavirusu užsikrėtusių asmenų lankėsi Seulo kino teatre. Jis uždarytas ir vėl atvėrė duris tik kai buvo dezinfekuotas.

Pietų Korėjoje koronavirusas krito prieš „Parazitą“: noras pamatyti „Oskarą“ laimėjusio tautiečio filmą pasirodė stipresnis už baimę susirgti

Lankytojų vis tiek buvo nedaug, bet po filmo „Parazitas“ triumfo per „Oskarų“ įteikimo ceremoniją kino mėgėjai sugrįžo, nors keturis Amerikos kino meno akademijos apdovanojimus laimėjusi juosta rodoma pakartotinai. Tiesa, į kiną išsirengę korėjiečiai būtinai dėvi kaukes ir stengiasi dažnai dezinfekuoti rankas.

Pietų korėjiečiai didžiuojasi, kad filmas „Parazitas“ sukurtas tik jų šalies pajėgomis. O režisierius Bong Joon Ho rašo naują ne tik jų šalies kultūros, bet ir Holivudo istorijos puslapį. Vienas Seulo laikraštis rašo, kad korėjiečio sukurtam filmui korėjiečių kalba sunkiau laimėti „Oskarą“ nei Nobelio literatūros premiją.

„Oskaras“ atiteko ne tik pačiam filmui, jo režisieriui, bet ir už geriausią scenarijų. Korėjietiškas filmas istorinės sėkmės sulaukė netrukus po to, kai pernai Pietų Korėja minėjo savo kino 100-metį. Šalies kino industrija penkta pagal dydį pasaulyje, yra laimėjusi Kanų, Venecijos kino festivalių prizų.

Išsamiau – reportaže:

Pietų Korėjoje koronavirusas krito prieš „Parazitą“: noras pamatyti „Oskarą“ laimėjusio tautiečio filmą pasirodė stipresnis už baimę susirgti
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.