Gyvenimas

2020.02.11 17:25

Kaip atskirti vaikų žaidimų erdvę, kai namie tam nėra atskiro kambario?

žiūrėkite reportažą
LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2020.02.11 17:25

Kaip namuose atskirti vaikų ir kūrybiškumo erdvę, kai tam nėra atskiro kambario? Savo asmenine patirtimi dalijasi tinklaraščio „Ten, kur namai“ autorė Sigita Petrunina.

Iš namo užmiestyje – į perpus mažesnio ploto butą pačiame miesto centre. Tokiems pokyčiams pernai pasiryžusi namų tinklaraštininkė Sigita Petrunina sako, kad kvadratų mažiau, bet erdvės pakankamai. Naujame būste ji vis dar dėlioja akcentus, tačiau svarbų pokytį įvardija iškart – teko atsirinkti, kas yra reikalinga, o kas – ne taip.

Vaikų žaidimams ir kūrybai – nebūtinai atskiras kambarys: svarbiausia tvarka ir pastovumas

Sigita su vyru augina tris vaikus, mažiausiai – vos treji, tad daugybė vaikiškų žaislų, rodos, turėtų būti neišvengiama. Tačiau pašnekovė tikina, kad būtent šis vaikas turi mažiau žaislų nei turėjo vyresnieji. Laikomasi principo – namuose turėti tik tai, kas mažajai iš tiesų labai patinka ir tai naudoti visuomet.

„Iš buvusių namų mes atsivežėme virtuvėlę, tai buvo pirmojo gimtadienio dovana. Ji labai daug žaidžia su ja. Šiuose namuose pirkome atskirą staliuką ir kėdutę“, – sako S. Petrunina.

Jos patirtis sako, kad vaikui būtina saugi ir patogi būti, kitiems nekliūnanti praeiti erdvė. Be to, mažylis nori būti šalia tėvų, tad vaikišką erdvę naujuose namuose Sigitai suformavo vidury gyvenamojo kambario ir, šypsosi pati, čia nuolatos vyksta meniniai projektai. Pasak jos, vaiko meną reikia įvertinti, nors jo kiekis kiekvienuose namuose ir būna didžiulis.

„Nesvarbu, ką jūs darysite po to, bet tą momentą, kai vaikas įdeda visą širdį, sukuria piešinį, reikia ne tik aptarti tą piešinį, bet ir išeksponuoti, kad vaikas matytų, kad jo darbai yra pakabinti visiems pažiūrėti. Tai yra toks pasididžiavimas ir paskatinimas“, – sako S. Petrunina.

Ji taip pat pataria namuose vaiko žaislus laikyti tokioje vietoje, iš kurios jis juos pats galėtų pasiimti ir, galbūt, net padėti atgal.

Tvarką ir pastovumą Sigita įvardija kaip dar vieną priežastį, kodėl vaikų žaidimų ir kūrybos erdvei turi būti specialiai skirta vietos – antraip žaidimų aikštele gali tapti visi namai. Be to, tokios erdvės įrengimas gali paskatinti ir suaugusių kūrybiškumą.

Išsamiau – Ievos Žigaitės reportaže:

Vaikų žaidimams ir kūrybai – nebūtinai atskiras kambarys: svarbiausia tvarka ir pastovumas
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.